استقبال از شفاف سازی

بیانیه‌ی مطبوعاتی دیجی‌کالا در ارتباط با مسائل اخیر بازار موبایل

چهارشنبه 06 تیر 1397 - 04:55 0 کد خبر: 65221
در پی اتفاقات بازار موبایل ایران و جریانات اخیر دیجیکالا بیانیه ای را آماده کرده است که به قرار زیر است:
  • دیجی‌کالا به عنوان شرکتی مشتری‌محور همواره شفافیت را از اصول بنیادین خود دانسته است و سعی داشته محصولات خود را با بهترین قیمت به دست مصرف‌کننده‌ی نهایی برساند. در این راستا از هرگونه شفاف‌سازی استقبال کرده و نهایت همکاری را در این زمینه داشته است.
  • دیجی‌کالا علی‌رغم تلاش‌های فراوان تا به امروز موفق به واردات حتی یک عدد گوشی موبایل نشده و تاکنون هیچ ارز دولتی‌ای دریافت نکرده است و هیچ اطلاعی از دریافت‌کنندگان ارز دولتی تا پیش از انتشار لیست مربوط منتشر شده، نداشته است.
  • بعد از طرح رجیستری که از طرف دولت نگرانی هایی مبنی بر افزایش قیمت برای مصرف کنندگان نهایی وجود داشت، پیشنهادی از سمت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، مبنی بر ورود فروشگاه‌های آنلاین به عرصه‌ی واردات و فروش کالا با قیمت‌های رقابتی و کنترل‌شده مطرح شد، که متاسفانه تاکنون امکان اجرایی شدن آن فراهم نشده است.
  • بنابراین کلیه‌ی گوشی‌های موبایل عرضه شده در دیجی‌کالا از توزیع کنندگان و واردکنندگان برندها در داخل کشور با قیمت‌های تعیین شده توسط خود تامین‌کنندگان و واردکنندگان به صورت رسمی خریداری شده است و قیمت‌های فاکتور شده توسط آن‌ها بر مبنای قیمت ارز  آزاد و یا حتی بالاتر بوده است.به این ترتیب دیجی‌کالا با پایین‌ترین حاشیه‌ی سود مورد قبول نهادهای نظارتی، کالا را به دست مصرف‌کننده‌ی نهایی رسانده است. تاکید می‌شود که  دیجی‌کالا ذی نفع در واردات کالا توسط هیچ کدام از واردکنندگان گوشی موبایل از جمله شرکت داتیس امرتات، نودیس پرداز و ... نیست و آن‌ها نیز مانند باقی هزاران تامین کننده‌ی دیجی‌کالا در رسته‌های محصولی مختلف هستند.
  • دیجی‌کالا با اعتقاد به اصل شفافیت و مشتری‌محوری سوابق قیمت فروش کالای خود را به مصرف‌کنندگان نشان می‌دهد و این موضوع را یکی از اصول اساسی خود می‌داند. موجودی انبار دیجی‌کالا باتوجه به تامین کالا از تامین‌کنندگان داخلی، همواره بسیار محدود بوده و در بازه‌های زمانی کوتاه با قیمت‌های خرید روز ، تامین مجدد می‌شود.


اخبار مرتبط

اپراتور اسپرینگ اعلام کرده است که 5G را با ال جی راه اندازی می کند

اپراتور Sprint اعلام کرده است که با LG کار خواهد کرد تا یک گوشی هوشمند 5G را برای نسل بعدی Sprint در نیمه اول سال 2019 عرضه کند.

24 مرداد 1397  
گلکسی نوت 9 در 5گزینه رنگی به فروش می رسد

شرکت سامسونگ تابستان 2018 از نسل جدید گوشی هوشمند گلکسی نوت خود رونمایی خواهد کرد.

28 خرداد 1397  
انتشار جزئیات جدید از گلکسی تب اس 4 سامسونگ

شرکت سامسونگ قصد داشته بزودی تبلت جدید گلکسی تب اس 4 را با مشخصات پرچمدار رونمایی کند.

16 خرداد 1397  
سامسونگ بزودی تبلت جدید معرفی می کند

شرکت سامسونگ در سال جاری محصولات متعددی را رونمایی خواهد کرد که هر یک با ویژگی های قابل توجهی همراه هستند.

12 خرداد 1397  
روابط عمومی وزارت ارتباطات رفع فیلتر تلگرام را تایید کرد

پیام رسان تلگرام پس از چند روز مسدود بودن رفع فیلتر شد.

23 دی 1396  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.