چرا اپل در معرفی دوربین آیفون های جدید مضطرب بود

پنج شنبه 22 شهریور 1397 - 03:34 0 کد خبر: 66036
هیچ کس در مراسم رونمایی شک نداشت که آیفون تصاویر بزرگی بگیرد، پس چرا مدیران اپل در توضیحات دوربین ها از حد خود گذشته بودند و مضطرب بودند.دلیل این اضطراب برای چیست؟

اپل در کنفرانس رونمایی از پرچمداران آیفون خود در سال 2018 در سالن استیو جابز بیشتر وقت خود را صرف توضیح توانایی دوربین جدید این محصولات کرد و هیچ جایی نبود که آنها در مقایسه با ویژگی های جدید "دوربین" سخنی نیاورند.

هیچ کس در مراسم رونمایی شک نداشت که آیفون تصاویر بزرگی بگیرد، پس چرا مدیران اپل در توضیحات دوربین ها از حد خود گذشته بودند و مضطرب بودند.

دلیل این اضطراب برای چیست؟
برای روشن شدن این موضوع  باید بگوییم که  هیچ شکی نیست که اپل برخی از به روز رسانی های بزرگ را برای ایجاد یک دوربین خوب انجام داده است. اما برای این که بدانیم دوربین های محصولات جدید اپل چه ویژگی هایی دارند باید برسی دقیق روی آن بکنیم و بررسی داشته باشیم بر روی صحبت های مدیران اپل بر توانایی های این دوربین ها در مراسم 12 سپتامبر اپل و دلایل اضطراب را توضیح دهیم

"محبوب ترین دوربین جهان"

اپل در این کنفرانس اولین ویژگی دوربین اپل های جدیدش را اینطور علام کرده است که محبوب ترین دوربین جهان است.  برای این که مشخص شود که این دوربین در مقابل رقبای خود ارزش محبوبیت جهانی دارد باید به جند نکته اشاره کرد. شعار محبوبترین دوربین جهان بزرگنمایی تبلیغاتی است. هنوز معلوم نیست عملکرد این دوربین در مقابل سامسونگ که خود تولید کننده دوربین است و سونی که مانند سامسونگ دوربین های با کیفیت تولید می کند و همچنین هوآوی که با یک برند خارق العاده دوربین یعنی لایکا همکاری می کند چگونه است. آیا عملکردی فراتر از این رقبا دارد؟

باز هم به شعار اول می رسیم. آیفون یکی از محبوب ترین دوربین های جهان است؟ برای اطمینان ازان موضوع باید سئوال کنیم که  آیا دوربین تلفن همراه می تواند محبوب ترین در جهان باشد؟ آمارها نشان می دهد طراحی و زیبایی المان بالاتری از دوربین دارد و همچنین عملکرد تلفن همراه در بازی. پس چگونه اپل یک دوربین را محبوب ترین در جهان می داند با این که می دنیم دستگاه های اندرویدی تیراژ بسیار بالاتری نسبت به اپل دارد و اگر محبوبیتی وجود داشته باشد به رقبای اندرویدی می رسد. انتخاب شعار محبوب ترین دوربین جهان نشان می دهد که اپل در معرفی دوربین دستگاه های جدید غلو مضطربانه ای کرده است.

"سیستم جدید دوربین دوگانه قابل توجه"

همانطور که  اپل می گوید بسیاری از نوآوری ها از بهبود سنسور و تصویر پردازنده می آید. اما همانطور که در کنفرانس اپل گفتند  این سیستم جدید است .در واقع مشخص نیست که چه چیزی در سخت افزار متفاوت از آیفون X است. مطمئنا اگر شما به مشخصات آنها نگاه کنید، تقریبا یکسان هستند:

اگر ما بگوییم  این ها دوربین های مختلف هستند، آیا باور می کنید؟پس چذا اپل انتظار دارد که باور کنیم این ها متفاوت هستند؟دوربین این محصولات  همان دوربین آیفون ایکس است و هیچ دلیلی برای فکر کردن به تثبیت کننده تصویر متفاوت و یا بهتر وجود ندارد. نمی توان حدس زد که اتغییراتی که اپل در اپتک دوربین است یا خیر اما نشان دادن اجزای موجود در واقع یکسان است و می گوید کلمه "متفاوت است" گمراه کننده است.با توجه به سبک اپل، اگر تغییرات واقعی در لنزها یا IOS  وجود داشته باشد این چیز بی اهمیت نیست که این موارد را بهبود ببخشد و اگر چنین کاری انجام دهند، اعتبار می گیرند.

سنسور البته بسیار مهم است و بهبود یافته است: جرم پیکسل 1.4 میکرومتر بر روی دوربین اصلی بزرگتر از اندازه میدان 1.22 میکرومتر در X است. از آنجا که مگاپیکسل ها مشابه هستند، احتمالا می توانیم تصور کنیم تصاویر بزرگتری خواهیم داشت  اما پیکسل گسترده تر، که به حساسیت کمک می کند، چیزی است که در واقع بهبود یافته است، و ابعاد افزایش یافته تنها یک نتیجه از آن است.

نکته دیگر این که آِا به نظر شما دوربین دوگانه یک مورد جدید در بازار تلفن همراه است. این که اپل در کنفرانس خود کلمه جدید را به دوربین های دوگانه الصاق کرده است دو دلیل دارد یا نشان می دهد که این دوربین دوگانه رفاتر از دوربین های دوگانه رقبا هستند و یا این که اپل بازار تلفن همراه را اصلا ندیده است.

"سنسور 2 برابر سریعتر ... برای کیفیت تصویر بهتر"

این واقعا واضح نیست که منظور این که فیل مدیر برند موبایل اپل  می گوید:"وجود یک پردازشگر با پردازش سنسوری با دو برابر سرعت می تواند به گرفتن عکس های با کیفیت کمک کند" چیست؟
فکر نمی کنیم این حرف از نظر یک تولید کننده مطلق دوربین درست باشد  و این فقط نوعی انحراف  در گفتار مدیر برند موبایل اپل است. همه می دانیم  اپل عدد های ساده ساده را دوست دارد و نمی خواهد بازی spec را همانند دیگران بازی کند. اما این به نظر ما، اپل همانجور که خود سادگی دارد نباید مخاطبان را ساده در نظر بگیرد. امروزه مخاطبان و مشتریان خود به یک متخصص تبدیل شده اند و جملات تبلیغاتی و انحرافی در بین آنها جایی ندارد

"ما یک ویژگی جدید با نام Smart HDR داریم"


ویژگی جدید با نام تجاری اپل در حال حاضر در گوشی های پیکسل گوگل بوده است. بسیاری از دوربین ها اکنون یک بافر فریم را نگه می دارند، در حالی که برنامه در حال باز شدن است عکس در پس زمینه است گوگل، در میان دیگران، این ایده را داشت که شما می توانید از این تصاویر غیر قابل مشاهده به عنوان مواد خام برای عکس HDR استفاده کنید.

احتمالا روش اپل متفاوت است، و حتی ممکن است بهتر باشد، اما اساسا این همان چیزی است. باز هم "با نام تجاری جدید" به کاربران آیفون شناخته شد و باید بدانیم که این مورد در پرچم دار گوگل وجود داشته است و چیز جدیدی نیست

"خورشید دیگر نخواهد توانست  در تیررس عکس های شما قرار بگیرد"

همه می دانند که وقتی خورشید در روبروی دوربین است می تواند سوزه را به بدترین شکل ممکن غیرقابل شناسایی کند اما واقعا شگفت انگیز نیست که خورشید را در عکس داشته باشیم و عکسمان نیز شفاف به نظر بیاید؟
هنگامی که خورشید در حال نور افکنی است، مشکل شما برجسته نیست، اما کمبود محدوده دینامیکی ناشی از تفاوت بزرگ بین نوردهی مورد نیاز برای ضبط پس زمینه خورشید روشن و پیش زمینه سایه است. البته، همانطور که فیل مدیر برند موبایل اپل می گوید، یکی از بهترین برنامه های HDR، این است که با قرار گرفتن در معرض نوردهی به خوبی می تواند اطمینان حاصل کند که جزئیات سایه وجود دارد و در عین حال درخشش نیز وجود دارد.
این صحبت ها و ادعاهای اپل بسیار مورد خوبی است و می تواند وجه تمایز دوربین این محصولات باشد اما در بزرگتریم کنفرانس سال تلفن همراه برای اپل انتخاب عکس برای نمایش در محل کنفرانس بسیار اشتباه بود. آیا توانایی این دوربین همین است که می بینید و یا انتخاب عکس اشتباه بوده است.

"شما می توانید عمق میدان را تنظیم کنید . این مورد در عکاسی با دوربین های دیگر امکان پذیر نیست"

این درست نیست شما می توانید این کار را در Galaxy S9 انجام دهید و همچنین در Google Photos نیز استفاده می شود Lytro هم در سال های گذشته چیزی شبیه آن را انجام داد. استاده از جمله هرنوع دوربینی خود گواه این است که اضطرابی که در معرفی این دربین وجو دارد نتیجه آن بزرگنمایی خود و کوچکنمایی عملکرد رقبا است چیزی که در دوران استیوجابز وجود نداشت.

در پایان باید بگوییم که مطلب ما به معنی انکار توانایی های دوربین محصولات جدید اپل نیست بلکه نقدی است بر روش معرفی آن توسط اپل کهنشان دهنده این است که در معرفی دوربین اضطزاب خاصی داشتند.اخبار مرتبط

Galaxy J4 Core سامسونگ معرفی شد

شرکت سامسونگ در سبد محصولات خود اسمارتفون های مختلف از چند خانواده داشته که از جمله باید به سری Galaxy J میان رده اشاره کرد.

21 آبان 1397  
عرضه نسخه بنفش وان پلاس 6تی در بازار جهانی

شرکت وان پلاس پیشتر گوشی هوشمند وان پلاس 6تی را به عنوان مدل ارتقایافته وان پلاس 6 معرفی کرد و استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفت.

21 آبان 1397  
سری گلکسی M سامسونگ جایگزین مدل های مقرون به صرفه

به گزارش وب سایت Sammobile ، سامسونگ تغییراتی برای سری گوشی های هوشمند مقرون به صرفه و میان رده خود در سر دارد.

21 آبان 1397  
اپل برخی از مشکلات آیفون ایکس و مک بوک را به صورت رایگان حل می کند

اپل در سکوت خبری ، دو برنامه تعمیرات رسمی را راه اندازی کرده است این جایی است که مشکلات تولید را با محصولات خود مطابقت داده و اصلاحات رایگان را برای همه دستگاه های تحت تاثیر آن انجام می دهد. این بار آنها آیفون X و مک بوک پرو 13 اینچی را تحت پوشش قرار داده اند .

21 آبان 1397  
جایزه نوآورانه‌ترین محصول به گوشی هوشمند ال‌جی V40 با پنج دوربین رسید

انجمن فناوری‌های مصرفی(CTA) ال‌جی را به دلیل داشتن نوآوری‌های چشمگیر و پیشرفته در زمینه فناوری و طراحی شایسته دریافت جوایز نوآوری CES 2019 دانست. محصولاتی مانند گوشی‌های هوشمند پرچمدار، دستگاه‌های پوشیدنی، تلویزیون OLED، ساندبار و لوازم خانگی ال‌جی چندین افتخار از جمله «نوآورانه‌ترین محصول» را از آن ...

21 آبان 1397  
سونی و انتشار اندروید پای برای Xperia XZ Premium, Xperia XZ1  و Xperia XZ Compact

شرکت سونی یکی از کمپانی هایست که همیشه اندروید را سریعتر از دیگر رقبا منتشر می کند و حال به تازگی تصمیم به انتشار اندروید 9.0 پای برای سه مدل اسمارتفون سری اکسپریا گرفت.

20 آبان 1397  
گرمای بیش از حد هنگام شارژ پیکسل 3 گزارش شده است

در حال حاضر ما نمی‌دانیم که این مشکل تا چه حد شایع است و تشخیص محدوده‌ی آن نیز دشواری‌های خاص خود را دارد.

20 آبان 1397  
راز پنهان تکنولوژی نوین «پراکنده‌کردن حرارت» در باتری‌های هوآوی

از زمانی که سری Huawei Mate 20 به بازار آمده، بیشتر تکنولوژی‌های ثبت‌شده در این گوشی زیر ذره‌بین قرار گرفته. اما در میان‌ آن‌ها، هیجان‌انگیزترین تکنولوژی کدام است؟

20 آبان 1397  
نگاهی به قابلیت‌های متمرکز روی شبکه‌های اجتماعی و دوربین تلفن‌های همراه

گوشی‌های هوشمند به عنوان دستگاه‌‌های الکترونیکی همیشه همراه کاربران، به پلتفرمی جذاب برای تعامل با شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند. در این بین، محصولاتی هم در بازار یافت می‌شوند که با ارائه قابلیت‌هایی خاص، استفاده بهینه‌تر از این دستگاه‌های هوشمند را برای حضور در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته‌اند.

20 آبان 1397  
پردازنده اگزینوس نسل بعدی سامسونگ 14 نوامبر معرفی می شود

همانطور که می دانید شرکت های رقیب سامسونگ از جمله هوآوی چیپ نسل بعدی پرچمدار خود را معرفی کرد و حال وقت آن رسیده تا شرکت کره ای برای معرفی دست به کار شود.

19 آبان 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.