چرا اپل در معرفی دوربین آیفون های جدید مضطرب بود

پنج شنبه 22 شهریور 1397 - 03:34 0 کد خبر: 66036
هیچ کس در مراسم رونمایی شک نداشت که آیفون تصاویر بزرگی بگیرد، پس چرا مدیران اپل در توضیحات دوربین ها از حد خود گذشته بودند و مضطرب بودند.دلیل این اضطراب برای چیست؟

اپل در کنفرانس رونمایی از پرچمداران آیفون خود در سال 2018 در سالن استیو جابز بیشتر وقت خود را صرف توضیح توانایی دوربین جدید این محصولات کرد و هیچ جایی نبود که آنها در مقایسه با ویژگی های جدید "دوربین" سخنی نیاورند.

هیچ کس در مراسم رونمایی شک نداشت که آیفون تصاویر بزرگی بگیرد، پس چرا مدیران اپل در توضیحات دوربین ها از حد خود گذشته بودند و مضطرب بودند.

دلیل این اضطراب برای چیست؟
برای روشن شدن این موضوع  باید بگوییم که  هیچ شکی نیست که اپل برخی از به روز رسانی های بزرگ را برای ایجاد یک دوربین خوب انجام داده است. اما برای این که بدانیم دوربین های محصولات جدید اپل چه ویژگی هایی دارند باید برسی دقیق روی آن بکنیم و بررسی داشته باشیم بر روی صحبت های مدیران اپل بر توانایی های این دوربین ها در مراسم 12 سپتامبر اپل و دلایل اضطراب را توضیح دهیم

"محبوب ترین دوربین جهان"

اپل در این کنفرانس اولین ویژگی دوربین اپل های جدیدش را اینطور علام کرده است که محبوب ترین دوربین جهان است.  برای این که مشخص شود که این دوربین در مقابل رقبای خود ارزش محبوبیت جهانی دارد باید به جند نکته اشاره کرد. شعار محبوبترین دوربین جهان بزرگنمایی تبلیغاتی است. هنوز معلوم نیست عملکرد این دوربین در مقابل سامسونگ که خود تولید کننده دوربین است و سونی که مانند سامسونگ دوربین های با کیفیت تولید می کند و همچنین هوآوی که با یک برند خارق العاده دوربین یعنی لایکا همکاری می کند چگونه است. آیا عملکردی فراتر از این رقبا دارد؟

باز هم به شعار اول می رسیم. آیفون یکی از محبوب ترین دوربین های جهان است؟ برای اطمینان ازان موضوع باید سئوال کنیم که  آیا دوربین تلفن همراه می تواند محبوب ترین در جهان باشد؟ آمارها نشان می دهد طراحی و زیبایی المان بالاتری از دوربین دارد و همچنین عملکرد تلفن همراه در بازی. پس چگونه اپل یک دوربین را محبوب ترین در جهان می داند با این که می دنیم دستگاه های اندرویدی تیراژ بسیار بالاتری نسبت به اپل دارد و اگر محبوبیتی وجود داشته باشد به رقبای اندرویدی می رسد. انتخاب شعار محبوب ترین دوربین جهان نشان می دهد که اپل در معرفی دوربین دستگاه های جدید غلو مضطربانه ای کرده است.

"سیستم جدید دوربین دوگانه قابل توجه"

همانطور که  اپل می گوید بسیاری از نوآوری ها از بهبود سنسور و تصویر پردازنده می آید. اما همانطور که در کنفرانس اپل گفتند  این سیستم جدید است .در واقع مشخص نیست که چه چیزی در سخت افزار متفاوت از آیفون X است. مطمئنا اگر شما به مشخصات آنها نگاه کنید، تقریبا یکسان هستند:

اگر ما بگوییم  این ها دوربین های مختلف هستند، آیا باور می کنید؟پس چذا اپل انتظار دارد که باور کنیم این ها متفاوت هستند؟دوربین این محصولات  همان دوربین آیفون ایکس است و هیچ دلیلی برای فکر کردن به تثبیت کننده تصویر متفاوت و یا بهتر وجود ندارد. نمی توان حدس زد که اتغییراتی که اپل در اپتک دوربین است یا خیر اما نشان دادن اجزای موجود در واقع یکسان است و می گوید کلمه "متفاوت است" گمراه کننده است.با توجه به سبک اپل، اگر تغییرات واقعی در لنزها یا IOS  وجود داشته باشد این چیز بی اهمیت نیست که این موارد را بهبود ببخشد و اگر چنین کاری انجام دهند، اعتبار می گیرند.

سنسور البته بسیار مهم است و بهبود یافته است: جرم پیکسل 1.4 میکرومتر بر روی دوربین اصلی بزرگتر از اندازه میدان 1.22 میکرومتر در X است. از آنجا که مگاپیکسل ها مشابه هستند، احتمالا می توانیم تصور کنیم تصاویر بزرگتری خواهیم داشت  اما پیکسل گسترده تر، که به حساسیت کمک می کند، چیزی است که در واقع بهبود یافته است، و ابعاد افزایش یافته تنها یک نتیجه از آن است.

نکته دیگر این که آِا به نظر شما دوربین دوگانه یک مورد جدید در بازار تلفن همراه است. این که اپل در کنفرانس خود کلمه جدید را به دوربین های دوگانه الصاق کرده است دو دلیل دارد یا نشان می دهد که این دوربین دوگانه رفاتر از دوربین های دوگانه رقبا هستند و یا این که اپل بازار تلفن همراه را اصلا ندیده است.

"سنسور 2 برابر سریعتر ... برای کیفیت تصویر بهتر"

این واقعا واضح نیست که منظور این که فیل مدیر برند موبایل اپل  می گوید:"وجود یک پردازشگر با پردازش سنسوری با دو برابر سرعت می تواند به گرفتن عکس های با کیفیت کمک کند" چیست؟
فکر نمی کنیم این حرف از نظر یک تولید کننده مطلق دوربین درست باشد  و این فقط نوعی انحراف  در گفتار مدیر برند موبایل اپل است. همه می دانیم  اپل عدد های ساده ساده را دوست دارد و نمی خواهد بازی spec را همانند دیگران بازی کند. اما این به نظر ما، اپل همانجور که خود سادگی دارد نباید مخاطبان را ساده در نظر بگیرد. امروزه مخاطبان و مشتریان خود به یک متخصص تبدیل شده اند و جملات تبلیغاتی و انحرافی در بین آنها جایی ندارد

"ما یک ویژگی جدید با نام Smart HDR داریم"


ویژگی جدید با نام تجاری اپل در حال حاضر در گوشی های پیکسل گوگل بوده است. بسیاری از دوربین ها اکنون یک بافر فریم را نگه می دارند، در حالی که برنامه در حال باز شدن است عکس در پس زمینه است گوگل، در میان دیگران، این ایده را داشت که شما می توانید از این تصاویر غیر قابل مشاهده به عنوان مواد خام برای عکس HDR استفاده کنید.

احتمالا روش اپل متفاوت است، و حتی ممکن است بهتر باشد، اما اساسا این همان چیزی است. باز هم "با نام تجاری جدید" به کاربران آیفون شناخته شد و باید بدانیم که این مورد در پرچم دار گوگل وجود داشته است و چیز جدیدی نیست

"خورشید دیگر نخواهد توانست  در تیررس عکس های شما قرار بگیرد"

همه می دانند که وقتی خورشید در روبروی دوربین است می تواند سوزه را به بدترین شکل ممکن غیرقابل شناسایی کند اما واقعا شگفت انگیز نیست که خورشید را در عکس داشته باشیم و عکسمان نیز شفاف به نظر بیاید؟
هنگامی که خورشید در حال نور افکنی است، مشکل شما برجسته نیست، اما کمبود محدوده دینامیکی ناشی از تفاوت بزرگ بین نوردهی مورد نیاز برای ضبط پس زمینه خورشید روشن و پیش زمینه سایه است. البته، همانطور که فیل مدیر برند موبایل اپل می گوید، یکی از بهترین برنامه های HDR، این است که با قرار گرفتن در معرض نوردهی به خوبی می تواند اطمینان حاصل کند که جزئیات سایه وجود دارد و در عین حال درخشش نیز وجود دارد.
این صحبت ها و ادعاهای اپل بسیار مورد خوبی است و می تواند وجه تمایز دوربین این محصولات باشد اما در بزرگتریم کنفرانس سال تلفن همراه برای اپل انتخاب عکس برای نمایش در محل کنفرانس بسیار اشتباه بود. آیا توانایی این دوربین همین است که می بینید و یا انتخاب عکس اشتباه بوده است.

"شما می توانید عمق میدان را تنظیم کنید . این مورد در عکاسی با دوربین های دیگر امکان پذیر نیست"

این درست نیست شما می توانید این کار را در Galaxy S9 انجام دهید و همچنین در Google Photos نیز استفاده می شود Lytro هم در سال های گذشته چیزی شبیه آن را انجام داد. استاده از جمله هرنوع دوربینی خود گواه این است که اضطرابی که در معرفی این دربین وجو دارد نتیجه آن بزرگنمایی خود و کوچکنمایی عملکرد رقبا است چیزی که در دوران استیوجابز وجود نداشت.

در پایان باید بگوییم که مطلب ما به معنی انکار توانایی های دوربین محصولات جدید اپل نیست بلکه نقدی است بر روش معرفی آن توسط اپل کهنشان دهنده این است که در معرفی دوربین اضطزاب خاصی داشتند.اخبار مرتبط

Moto G7  با پردازنده اسنپدراگون 625 همراست

شرکت موتورولا در سال 2014 توسط لنوو از گوگل خریداری شد تا به گسترش بخش تلفن هوشمند این شرکت چینی بپردازد.

28 دی 1397  
افشا اطلاعات جدید از پیکسل 3 لایت

شرکت گوگل اواخر سال 2018 خانواده گوشی های هوشمند پرچمدار پیکسل 3 را معرفی کرد. محصولاتی که تنها در دو مدل استاندارد و ایکس ال معرفی شدند.

27 دی 1397  
Redmi Note 7 Pro شیائومی اولین اسمارتفون با پردازنده اسنپدراگون 675

با کسب موفقیت هایی توسط گوشی هوشمند اخیرا معرفی شده Redmi Note 7، شرکت شیائومی در نظر دارد بزودی نسخه قدرتمندتری عرضه کند.

27 دی 1397  
شیائومی و فروش 1 میلیونی Redmi Note 7 در یک ماه

شرکت شیائومی پیشتر تحت برند مستقل ردمی گوشی هوشمند میان رده جدیدی معرفی کرده که در نوع خود قابل توجه است.

26 دی 1397  
درز تصویر رندر شده آیفون 2019

شرکت اپل یکی از برندهای مطرح تولیدکننده تلفن هوشمند محسوب می شود که هر سال نسل جدیدی از محصولات خود را معرفی می کند.

26 دی 1397  
درز اطلاعات جدید از پیکسل 3 لایت  ایکس ال

شرکت گوگل در پاییز 2018 نسل جدید گوشی های هوشمند پیکسل را با نام سری پیکسل 3 رونمایی کرده است.

24 دی 1397  
آشکار شدن تلفن هوشمند جدید اوپو در گیک بنچ

شرکت اوپو به عنوان یکی از برندهای مطرح تولیدکننده تلفن هوشمند چینی اهداف جاه طلبانه ای در صنعت گوشی هوشمند دارد.

24 دی 1397  
Red Magic Mars نوبیا در راه اروپا و ایالات متحده

شرکت نوبیا که به عنوان زیر مجموعه ZTE شناخته می شود پیشتر از گوشی هوشمند گیمینگ Red Magic Mars رونمایی کرد.

23 دی 1397  
آشکار شدن تصویر کاور Xperia XZ4 سونی

شرکت سونی در سال جاری گروه جدیدی از گوشی های هوشمند خود را معرفی خواهد کرد که هریک مشخصات بزرگی دارند.

23 دی 1397  
گوشی هوشمند Realme 3 در راه است

شرکت اوپو برندهای مختلفی داشته و یکی از آنها Realme نام داشته و در طول سال های گذشته شاهد معرفی نسخه هایی از آن بودیم.

22 دی 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.