بهترین آنتی ویروس های سال 2018

سه شنبه 08 آبان 1397 - 10:25 0 کد خبر: 66372
اگر قصد دارید تا بهترین آنتی ویروس را برای رایانه و دستگاه های تلفن همراه خود داشته باشید، مطلب درستی را می خوانید. ما آخرین بسته های ضد ویروس در دو حلت رایگان و پولی از بزرگترین نام های امنیتی سایبری را آزمایش و بررسی کرده ایم، بنابراین می توانید مطمئن باشید که توصیه های ما قابل اعتماد است.

سازندگان نرم افزارهای مخرب و ویروس ها همیشه راه های جدیدی برای دسترسی به کامپیوتر شما و سایر دستگاه های فعال شده اینترنت (تلفن همراه و تبلت) پیدا می کنند.. خوشبختانه شرکت های امنیتی نرم افزاری آنلاین دائما بسته های نرم افزاری امنیتی خود را به روز می کنند.

در حال حاضر، ما فکر می کنیم  این لیست بهترین آنتی ویروس های موجود در سال 2018 بدند و هوز هم هستنداگر شما به دنبال حفاظت کامل در برابر آخرین تهدیدات اینترنتی هستید، پس سرمایه گذاری در قوی ترین برنامه بهترین راه حل است که می توانید امیدوار باشید نفوذی برای شما اتفتق نمی افتد . در ادامه برترین آنتی ویروسهای سال 2018 را برای شما معرفی خواهیم کرد.این لیست به ترتیب برترین ها نوشته شده است.

Bitdefender Antivirus

بیت‌دیفندر توسط شرکت نرم‌افزاری سافت وین از سال ۲۰۰۱ میلادی تاکنون منتشر می‌شوداین شرکت در رومانی مستقر بوده و ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان از محصولات آن بهره‌مند هستند. AVX نام این نرم‌افزار در طی سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ میلادی بود و از سال ۲۰۰۱ نام آن به بیت‌دیفندر تغییر داده شد.

محصولات بیت‌دیفندر برای استفاده در رایانه‌های خانگی شامل نسخه‌های رایگان و تجاری زیر می‌باشد:

نسخه‌های خانگی

۱-BitDefender Total Security 2016

ویژگی‌های این بسته نرم‌افزاری عبارتند از:

- محافظت کامل در برابر تهدیدات فضای مجازی و محصول ویژه سال

- حضور نامرئی و برنده جایزه طلایی سریعترین سیستم

- استفاده آسان به همراه حفاظت اتوماتیک و بدون پرسیدن هیچگونه سؤالی از شما

- فایروال دوطرفه برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما

- پیدا کردن دستگاه شما در هنگام دزدی یا گم کردن آن

- افزایش سرعت بوت سیستم شما و بهینه‌سازی عملکرد سیستم شما

۲-BitDefender Internet Security 2016

ویژگی‌های این بسته نرم‌افزاری عبارتند از:

- بهترین محصول در برابر تهدیدات فضای مجازی و محصول ویژه سال

- حضور نامرئی و برنده جایزه طلایی سریعترین سیستم

- ایمنی با یک کلیک به همراه حفاظت اتوماتیک و بدون پرسیدن هیچگونه سؤال از شما

- فایروال دوطرفه برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما

- محافظ فرزندان شما به همراه مانیتورینگ فعالیت فرزندان به صورت جداگانه

۳-BitDefender Antivirus plus 2016

- بهترین آنتی ویروس در برابر تهدیدات فضای مجازی و محصول ویژه سال

- حضور نامرئی و برنده جایزه طلایی سریعترین سیستم

- ایمنی با یک کلیک به همراه حفاظت اتوماتیک و بدون پرسیدن هیچگونه سؤالی از شما

- محافظت از حریم شخصی آنلاین و هویت شخصی شما

۴-BitDefender Antivirus for MAC

- ابزارهای تبلیغات ناشناس را بلاک و پاک می‌کند

- حفاظت بدون وقفه با استفاده از تکنولوژی ™Autopilot

- فراهم نمودن محیط ایمن در خریدهای اینترنتی

- محافظت هم در برابر بدافزارهای MAC و هم PC

4-BitDefender Mobile Security

- بهترین آنتی ویروس برای دستگاه‌هایی که از اندروید استفاده می‌کنند

- محافظت ۱۰۰٪ کارامد، بر اساس آزمایشهای AV TEST

- کاربری ساده و آسان با استفاده از امکان Autopilot

- پیدا کردن دستگاه شما در هنگام دزدی یا گم کردن آن

- بدون تأثیر منفی بر روی عمر باتری شما

Norton

ضدویروس نورتون نرم‌افزاری است که توسط شرکت سیمانتک برای پیشگیری از ورود بدافزارها به رایانه‌ها و پاکسازی آن‌ها ارائه شده‌است. این ضدویروس با استفاده از پایگاه داده‌های خود و تحلیل اکتشافی، ویروس‌ها را شناسایی می‌کند.

 از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به مسدودکننده هرزنامه‌های ایمیلی و حفاظت در برابر فیشینگ اشاره کرد. ضدویروس نورتون بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز و مکینتاش اجرا می‌شود و نسخه‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ آن (برخلاف نسخه ۲۰۱۰ آن که به صورت معمولی بر روی ویندوز ۷ اجرا می‌شود) فقط با استفاده از یک بسته به‌روزرسانی بر روی ویندوز ۷ قابل اجرا هستند.

در آگوست ۱۹۹۹ سیمانتک شرکت رایانه‌ای پیتر نورتون را از پیتر نورتون خریداری کرد. نورتون و شرکتش ابزار و برنامه‌های متعددی را برای سیستم‌عامل داس ارائه کرده بودند از جمله یک برنامه ضدویروس. سیمانتک توسعه تکنولوژی خریداری شده را ادامه داد و این تکنولوژی تحت نام «نورتون» و در کنارعنوان «محصولی از سیمانتک» به بازار عرضه گردید. با توجه به فروش ۳٫۶میلیون نسخه جعلی از محصولات نورتون در بازار محصولات امنیتی، سیمانتک از نسخه ۲۰۰۴ ضدویروس نورتون به بعد، شیوه «فعال‌سازی محصول» را برای فروش این محصولات معرفی کرد.

نسخه ۲۰۰۶

در این نسخه گرافیک محیط کاربری آن دوباره طراحی شد. بنا به اعلام سایت سی‌نت در بخش مرکز محافظت نورتون که قسمتی از این ضدویروس بود محصولات دیگر نورتون تبلیغ می‌شد. همچنین بخش محافظت در برابر هیجاکرها که تنظیمات مرورگر اینترنت اکسپلورر را تغییر می‌دادند در این نسخه به امکانات این ضدویروس اضافه شد.

نسخه ۲۰۰۷

این نسخه در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۷ منتشر شد. هدف سیمانتک در این نسخه کاهش مصرف منابع سیستمی توسط این ضدویروس و در نتیجه افزایش سرعت رایانه‌ها بود. این نسخه با ویندوز تازه ارائه شده ویستا کاملاً مطابقت داشت و در حدود ۸۰ درصد کدهای آن دوباره نویسی شده بود. ویژگی‌های اضافه شده به این نسخه شامل رابط کاربری جدید، عدم نیاز به باز کردن پنجره جدید برای دسترسی به بخش مرکز محافظت نورتون و تنظیمات مربوط به آن و قسمت شناسایی روت کیت‌ها با استفاده از تکنولوژی خریداری شده از شرکت وریتاس بود.

نسخه ۲۰۰۸

این نسخه در ۲۷ آگوست ۲۰۰۷ منتشر شد. ویژگی سونار برای شناسایی بدافزارها از طریق بررسی رفتار آن‌ها و محافظت بلادرنگ در برابر اکسپلویت‌ها از ویژگی‌های جدید اضافه شده به این نسخه بود.

نسخه ۲۰۰۹

در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۰۸ ارائه شد و برای افزایش کارایی بیشتر در حدود ۳۰۰ تغییر داشت. از جمله ویژگی‌های جدید آن یک نشانگر مصرف سی‌پی‌یو بود که در قسمت اصلی رابط کاربری ضدویروس قرار داشت.

نسخه ۲۰۱۰

این نسخه جدیدترین نسخه ضدویروس نورتون است که در سپتامبر ۲۰۰۹ منتشر شد. قابلیت‌های جدید آن شامل سونار۲ که نسخه جدیدی از ویژگی سونار است و ویژگی اتواسپای است.

ضدویروس نورتون نسخه ۱۱ برای مک اواس ۱۰٫۵ (لئوپارد) ارائه شد و قابلیت شناسایی بدافزارهای قابل اجرا بر روی سیستم‌عامل‌های مکینتاش و ویندوز را با استفاده از یک ماشین مجازی دارد. دیگر ویژگی آن اسکنر آسیب‌پذیری است که مانعی برای حملات هکرهایی است که از کدها و نرم‌افزارهای اکسپلویت برای تسلط بر سیستم استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار همچنین قابلیت اسکن درون فایل‌های فشرده شده و آرشیوی را دارد.

Webroot SecureAnywhere

Webroot نام آنتی ویروسی قوی و حرفه ای می باشد که توسط شرکت Webroot ساخته و برای سیستم عالم اندروید منتشر شده است. این شرکت قبلا برای سیستم عامل های ویندوز نیز آنتی ویروس عرضه میکرد اکنون نسخه ای از آن را نیز برای سیستم عامل اندروید نیز منتشر کرده است. این آنتی ویروس دارای امکاناتی بالا و محیط کاربری آسان می باشد که قادر است امنیت اسمارت فون شما را تامین کند. برنامه دارای رابط کاربری و محیط ساده و شیکی می باشد که کار کردن با آنرا بسیار ساده کرده است.

ویژگی های اپلیکیشن موبایل Webroot SecureAnywhere Mobile Premier:

- اسکن اتوماتیک فایلها و برنامه برای وجود ویروس، تروجان، اسپای ور

- اسکن اتوماتیک آدرس های اینترنتی و جلوگیری از وارد شدن به سایت های مخرب

- کنترل گوشی از راه دور از طریق ادرس https://mobile.webroot.com/auth/login و یا از طریق اسمارت فون برای حذف اطلاعات، قفل گوشی ، نمایش مکان گوشی

- قفل اتوماتیک گوشی در صورت خروج سیم کارت

- قابلیت بلاک کردن تماس و پیام کوتاه

ESET NOD32

ESET NOD32 Antivirus امروزه با افزایش ویروس های کامپیوتری و دیگر خطرات اینترنتی استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند لازمه وصل شدن به شبکه اینترنت می باشد زیرا هستد کاربرانی که File ها و اسناد مهمی را بر روی کامپیوتر خود ذخیره می کنند و با یک غفلت ممکن است تمامی این اسناد را از دست بدهند. از طرف دیگر مشکلات استفاده از برخی از آنتی ویروس ها از جمله : پایین آوردن سرعت کامپیوتر، آپدیت های حجیم و دادن پیام های پی در پی و خسته کننده باعث شده است که برخی از کاربران از آنتی ویروس استفاده نکنند! چاره چیست ؟ آیا آنتی ویرویس وجود دارد که بدون پایین آوردن سرعت سیستم به طور همه جانبه و تمام وقت از کامپیوتر محافظت کند. NOD 32 محصولی از کمپانی ESET، آنتی ویروسی بسیار سریع، قدرتمند و آرام برای محافظت همه جانبه و تمام وقت از سیستم در برابر انواع ویروس ها، کرم های اینترنتی، برنامه های جاسوسی، Trojan ها، هکر ها و سرقت های اینترنتی میباشد.

قابلیت های آنتی ویروس ESET NOD32 Antivirus

     ThreatSense® technology چک کردن کد ها برای پیدا کردن برنامه های مخرب مانند ویروس ها، برنامه های جاسوسی و ...

    جستجو کننده ای بی نظیر و هوشمند برای پیدا کردن File هایی که مشکوک به آلودگی های جدید و ناشناخته هستند.

    محافظت از تمام راههای نفوذ ویروس ها به سیستم شامل : SMTP، POP3، HTTP و all local و removable media

    جلوگیری از اجرا و انتشار File های آلوده به ویروس

    توانایی پاک کردن برنامه های مخرب فعال در حافظه

    پاک کردن آلودگی از File هایی که فقط خواندنی هستند. (مانند File های DLL در حال اجرا)

    اجرای خودکار در هنگام بالا آمدن ویندوز.

    آپدیت ساعتی آنتی ویروس و کم حجم بودن حجم آپدیت های دانلود شده (مناسب برای سرعت های پایین)

    سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز 10

F-Secure

شرکت F-secure (اف سکیور) یک شرکت تولید کننده نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی ویروس است. شرکت اف سکیور در سال 1988 در کشور فنلاند تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر هلسینکی فنلاند واقع شده است. این شرکت دارای 25 دفتر رسمی در سراسر دنیا از جمله کشورهای آمریکا و مالزی می باشد. بیش از 1000 کارمند در این دفاتر مشغول به کار هستند که کار تجزیه و تحلیل و توسعه نرم‌افزار آنتی ویروس را به طور مداوم انجام می دهد.

از جمله افتخاراتی که شرکت اف سکیور را بین رقبایش متمایز می‌کند، عبارتند از :

– اولین طراح و سازنده موتور هوش مصنوعی

– اولین طراح و سازنده موتور روت‌کیت اسکنر

– اولین طراح و سازنده آنتی ویروس موبایل سکیوریتی با همکاری شرکت نوکیا

این شرکت همکاری بسیار گسترده ای با بیش از 200 اپراتور تلفن همراه در سراسر دنیا دارد که همین موضوع باعث ارائه محصولات به بیش از 100 کشور دنیا و ارائه خدمات به بیش از 300 میلیون مشتری شده است. یکی از مهمترین مولفه های این شرکت عدم وابستگی به نهادهای سیاسی و دولتی می باشد که بسیار مورد استقبال محققان امنیتی قرار گرفته است.

F-Secure را شاید بتوان یکی از مدعیان خدمات و محصولات امنیت سایبری در جهان معرفی کرد. در طی 30 سال گذشته، F-Secure همواره دنیای امنیت سایبری را با نوآوری ها و ابتکارات خود شگفت زده کرده است و همواره دیوار امنیت سایبری را در برابر هکرها و خرابکاران سایبری بلندتر کرده است و طعم شیرین امنیت را برای هزاران سازمان و بنگاه اقتصادی به ارمغان آورده است.

F-Secure با تکیه بر تجارب ارزشمند و بی همتای خود در زمینه امنیت Endpoint و نیز در زمینه ی تشخیص و پاسخ به ریسک های سایبری، دیوار امنیتی غیرقابل نفوذی را پیرامون مشتریان خود در برابر حملات سایبری، نشست اطلاعات و نفوذ گسترده باج افزارها کشیده است. فناوری پیچیده F-Secure ترکیبی است از قدرت یادگیری ماشینی و تجارب کارشناسان امنیتی که حاصل ساعات متمادی تحقیق و توسعه و آزمایش های فوق پیشرفته F-Secure که به عنوان رویکرد Live Security شناخته می شود.

کارشناسان امنیتی اف سکیور بیش از هر شرکت امنیتی دیگری در صحنه ی جرایم امنیت سایبری در اروپا حاضر شده است و محصولاتش در سراسر جهان به بیش از 20 شرکت اپراتور موبایل و Reseller مختلف عرضه شده است.

Kaspersky

Kaspersky Anti-VirusوKaspersky Internet Security بدون شک از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای امنیتی در میان کاربران هستند؛ این شرکت که حدود 20 سال است در زمینه نرم افزارهای امنیتی فعالیت دارد، توانسته است سهم بسیار زیادی از بازار برنامه‌های امنیتی را به خود اختصاص دهد. این دو نرم افزار با استفاده از بانک اطلاعاتی وسیعی که دارند می‎توانند جدیدترین فایل مخرب را شناسایی کرده و با ابزار پیشرفته پاک سازی خود، سیستم را از هرگونه ویروس و عامل خراب کاری پاک کنند. به طور حتم محصولات شرکت Kaspersky می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای تامین کامل امنیت سیستم شما باشند.

قابلیت‌های کلیدی نرم افزار های Kaspersky Anti-Virus و Kaspersky Internet Security:

- دارای یکی از به‌روزترین بانک‌های اطلاعاتی فایل‌های آلوده

- شناسایی طیف وسیعی از فایل‌های مخرب مانند ویروس‌ها، تروجان‌ها، روتکیت‌ها، هرزنامه‌ها و غیره

- دارای پیشرفته‌ترین ابزار پاک سازی سیستم از فایل‌های آلوده

- تامین امنیت لحظه‌ای (Real-time) به واسطه زیر نظر داشتن تمامی فعالیت‌های سیستم

- ایمن سازی انواع شبکه‌های داخلی مانند LAN و WiFi

- بهره گیری از جستجوی رفتاری (Behavioral Scan) حتی بدون دسترسی به اینترنت

- مسدود سازی تبلیغات آلوده و هرزنامه‌های مشکوک (Anti-Banner & Anti-Spam)

- مسدود سازی سایت‌های کلاه برداری (Anti-Phishing)

- ایمن سازی سیستم‌های بانکداری الکترونیکی و خریدهای اینترنتی (Safe Money)

- بهینه سازی برنامه جهت کاهش افت کارایی سیستم

- محیط کاربری زیبا و ساده

- سازگاری با جدیدترین نسخه‌های ویندوز

به طور کلی شرکت Kaspersky محصولات خود را در قالب دو نرم افزار Anti-Virus و Internet Security منتشر می‌کند که از جنبه‌های زیادی با یک دیگر تفاوت دارند.

اولین بار در سال 1997 برنامه ضد ویروس این شرکت با نام Kaspersky Anti-Virus وارد بازار گردید و آن زمان به علت نفوذ اندک اینترنت در میان کاربران، این نرم افزار بسیار خوب عمل می‌کرد اما رفته رفته با گسترش شبکه جهانی اینترنت و همه گیر شدن آن، دیگر یک ضد ویروس ساده نمی‌توانست سیستم را از عوامل آلوده پاک نگه دارد چرا که محیط اینترنت علی رغم بخش‌های مفیدی که دارد، بزرگ‌ترین عامل پخش کننده فایل‌های مخرب و آلوده است و تهدید بسیار جدی برای امنیت سیستم و اطلاعات شخصی افراد به حساب می‌آید. همین دلیل باعث شد تا شرکت Kaspersky محصول جدید و به روزتری را به نام Kaspersky Internet Security معرفی کند که وظیفه اصلی آن کنترل محتوای ورودی به سیستم از شبکه اینترنت است.

به طور خلاصه Kaspersky Anti-Virus یک ضد ویروس قدرتمند بوده که امنیت سیستم را به خوبی تامین می‌کند به طوری که برای سیستم‌های Offline و ایزوله بهترین گزینه می‌باشد ولی Kaspersky Internet Security علاوه بر تمامی قابلیت‌های Kaspersky Anti-Virus دارای امکانات و ابزار پیشرفته‌تری برای مقابله با حملات اینترنتی است و بیشتر برای سیستم‌هایی کاربرد دارد که تمام مدت به اینترنت متصل بوده و روزانه حجم زیادی اطلاعات از آن دریافت می‌کنند.

قابلیت Automatic Exploit Prevention: یکی از روش‌های نوین خراب کاری و جاسوسی، حمله از طریق برنامه‌های روزمره و کاربردی است به این طریق که هکرها با جستجو در نقاط ضعف و قابل نفوذ در برنامه‌های کاربردی (Vulnerability) مانند انواع مرورگرها موقعیتی را فراهم می‌کنند تا تحت نام یک نرم افزار آشنا و مورد اعتماد کاربر وارد سیستم شده و سیستم را آلوده سازند؛ این قابلیت پیشرفته Kaspersky با زیر نظر داشتن مداوم رفتاری که برنامه‌ها از خود نشان می‌دهند، می‌تواند کوچک‌ترین رفتار مشکوک را شناسایی کرده و به کاربر اطلاع دهد تا جلوی آن قبل از ورود به سیستم گرفته شود، این قابلیت باعث می‌شود تا نرم افزار‌های آلوده نتوانند در سیستم‌ها انتشار پیدا کنند.

قابلیت Safe Networking: شبکه‌هایی که در آن تعدادی زیادی سیستم با یک‌دیگر ارتباط دارند، نظیر شبکه‌های محلی LAN و WiFi، بستر بسیار مناسبی برای انتشار فایل‌های آلوده هستند به طوری که یک سیستم آلوده در این مجموعه می‌تواند تمامی سیستم‌های متصل به شبکه را نیز آلوده کند. قابلیت Safe Networking که فقط در نسخه Internet Security یافت می‌شود نه تنها اطلاعات ورودی به سیستم شما را زیر نظر دارد، بلکه به طور مداوم در حال جستجوی کل شبکه WiFi و LAN بوده و مانع عبور هر گونه فایل مخرب و انتشار آن در شبکه می‌شود.

قابلیت System Watcher و Anti-Blocker: بعضی از فایل‌های مخرب برای ادامه خراب کاری و قطع دسترسی کاربر به سیستم،  بخش‌های اعظمی از کنترل سیستم را از کار می‌اندازند تا کاربر نتواند هیچ گونه اقدامی جهت نجات سیستم و اطلاعات خود کند. قابلیت Anti-Blocker به دلیل داشتن سطوح دسترسی بالاتر می‌تواند تمامی بخش‌هایی که از کار افتاده را نیز مجدد فعال و عامل مخرب را از سیستم حذف کند ضمن این که این امکان وجود دارد تا تمامی خراب کاری‌های پیشین نیز برگردانده شوند.

قابلیت Safe Money: متاسفانه خیلی از کاربران در سراسر دنیا به دلیل بی‌احتیاطی، اطلاعات مهم بانکی خود را از دست داده و کارت‌های اعتباری و حساب‌های بانکی آن‌ها به سرقت رفته است. هنگامی که در حال مدیریت حساب بانکی خود یا مشغول خرید اینترنتی هستید، این برنامه با اضافه کردن یک لایه دیگر امنیتی به مرورگر، امنیت شما را تضمین کرده و اجازه نمی‌دهد که اطلاعات مهم شما به سرقت بروند.

نرم افزارهای امنیتی معمولاً هر سال آپدیت شده و مرتباً بهبود پیدا می‌کنند و قابلیت ها و ابزار‌های جدیدی را معرفی می‌کنند ولی نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که بعد از مدتی این نرم افزارها بسیار سنگین شده و باعث کاهش شدید کارایی سیستم می‌شوند، به همین دلیل ما تمامی نسخه‌های این برنامه را از سال 2012 تا کنون را بر روی سایت قرار دادیم تا هر کدام که مناسب با ویندوز و سخت افزار شما هست را نصب و استفاده نمایید.

درست است که نسخه‌های جدیدتر پیشرفته‌تر هستند و امنیت بیشتری را تامین می‌کنند ولی در هسته اصلی آن‌ها تفاوتی نیست چرا که در حال حاضر تمامی نسخه‌های قبلی نیز آپدیت می‌شوند و از جدیدترین بانک اطلاعاتی استفاده می‌کنند که این برابرست با توانایی مقابله با جدیدترین عوامل مخرب.

 در نتیجه قبل از دانلود و نصب این نرم افزار، حتماً سیستم مورد نیاز آن را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که سیستم شما از آن پشتیبانی می‌کند، اقدام به نصب آن کنید.

در گذشته و نسخه‌های قدیمی این برنامه، به واسطه Key هایی که در اینترنت منتشر می‌شد این امکان وجود داشت تا نرم افزار را کاملاً فعال کرد ولی با تدابیری که شرکت Kaspersky در قبال این موارد اندیشیده است باعث شده تا این روش قدیمی دیگر کار نکند و کلیدهای منتشر شده در عرض حتی کمتر از چند ساعت Block شوند و نرم افزار از کار بیوفتد در نتیجه فعال سازی قانونی این برنامه فقط از طریق خرید License قانونی و اصلی می ‌باشد.

ولی افرادی که مایل به آزمایش و تست ویژگی‌های برنامه هستند می‌توانند از Trial Resetter قرار داده شده استفاده کنند، این ابزار کوچک برنامه را فعال نمی‌کند بلکه فقط مدت زمان 30 روز استفاده آزمایشی آن را تمدید می‌کند.

ضمن این که نرم افزارهای امنیتی از اهمیت خاصی برخوردار هستند و در صورت از کار افتادن ممکن است حملات جدی سیستم کاربران را تهدید کند، پیشنهاد ما به شما این است که با پرداخت مبلغ کمی، تمامی سیستم‌ها خود را ایمن کرده و آسوده خاطر باشید.

Trend Micro

Trend Micro یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در عرصه محصولات امنیتی بوده که در سال 1988 در ایالات متجده آمریکا توسط دو فرد ژاپنی با نام‌های Eva Chen و Steve Chang تأسیس گردید. بعدها دفتر اصلی آن به کشور ژاپن منتقل گردید و هم اکنون بیش از 250 شعبه در سراسر جهان دارد.

 محصولات این شرکت در ابتدا فقط برای سیستم‌های سازمانی و شرکتی بود ولی بعدها راهکارهای خانگی خود را نیز وارد بازار کرد، محصولات خانگی این شرکت اکنون در قالب سه نرم افزار Trend Micro Antivirus+ Security و Trend Micro Internet Security و Trend Micro Maximum Security معرفی شده است که در ادامه این مطلب قصد معرفی کامل محصولات این شرکت را داریم.

 قابلیت‌های كلیدی محصولات امنیتی شرکت Trend Micro:

- قابلیت شناسایی و حذف طیف وسیعی از فایل‌های مخرب

- دارای Firewall قدرتمند و کنترل محتوای ورودی از اینترنت به سیستم

- محافظت کامل از شبکه‌های اشتراکی خانگی و سازمانی

- جلوگیری از ورود به سایت‌های جعلی مهم نظیر بانک‌ها

- دارای قابلیت جستجو و تشخیص ایمیل‌های آلوده به فایل‌های مخرب

- دارای مرورگر خصوصی جهت ایمن سازی فضای وب

- درای قابلیت Password Manager جهت رمزگذاری و ذخیره اطلاعات شخصی

- قابلیت تهیه نسخه پشتیبان و برگرداندن آن در مواقع ضروری

- دارای ابزاری برای بهینه سازی ویندوز و تلفن‌های همراه هوشمند

 ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار:

- قابلیت Safe Browser: این قابلیت برنامه با تهیه یک نسخه مجزا از مروگر پیش فرض، امن‌ترین فضا را برای انجام امور حساس اینترنتی نظیر بانکداری اینترنتی فراهم می‌کند و بعد از اتمام جلسه تمامی اطلاعات رد و بدل شده را برای همیشه حذف می‌کند.

قابلیت Data Stealing Apps: این قابلیت انحصاری با جستجو رفتاری پیشرفته نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم، می‌تواند تشخیص دهد تا چه نرم افزاری در حال سرقت اطلاعات شخصی شماست، تا سریعاً جلوی آن گرفته شود.

قابلیت Password Manager: این قابلیت برنامه به شما این امکان را می‌دهد تا تمامی اطلاعات مهم نظیر رمز کارت‌های اعتباری و مانند این را در فضای کاملاً ایزوله و مطمئن نگه داری کنید و هر زمان که خواستید بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

قابلیت Backup & Restore: با قابلیت پشتیبان گیری پیشرفته Trend Micro می‌توانید یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم خود را تهیه کرده و در مواقع لزوم آن را برگردانید، بدون آن که اطلاعات شما از بین بروند.

قابلیت System Optimization: این برنامه با دارا بودن ابزار بهینه سازی می‌تواند ویندوز و یا موبایل هوشمند آندرویدی شما را بهینه کرده و باعث افزایش عمر باتری و سایر قطعات شود.

Panda

Pandaیکی از معتبر ترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید محصولات امنیتی برای سیستم‌های کامپیوتری است. این شرکت در سال 1990 توسط Mikel Urizarbarrena در شهر بیلبائو، اسپانیا تأسیس گردید و تحت نام Panda Software فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت Panda با بیش از 2500 شعبه و 100 میلیون مشترک یکی از بزرگترین شرکت‌های امنیتی محسوب می‌شود.

 همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، راهکار شرکت Panda برای امنیت سیستم‌های خانگی در سه محصول مجزا به نام‌های Panda Antivirus Pro و Panda Internet Security و Panda Global Protection خلاصه می‌شود؛ در ادامه این مطلب قصد معرفی کامل هر سه محصول قدرتمند این شرک را داریم.

قابلیت‌های كلیدی محصولات امنیتی شرکت Panda:

- قابلیت شناسایی و حذف طیف وسیعی از فایل‌های مخرب

- دارای Firewall قدرتمند و کنترل محتوای ورودی از اینترنت به سیستم

- محافظت کامل از شبکه‌های اشتراکی خانگی و سازمانی

- جلوگیری از ورود به سایت‌های جعلی مهم نظیر بانک‌ها

- دارای قابلیت جستجو و تشخیص ایمیل‌های آلوده به فایل‌های مخرب

- قابلیت جستجو و پاکسازی دستگاه‌های تلفن همراه

- دارای ابزاری برای بهینه سازی ویندوز

ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار:

- قابلیت Rescue Kit: با این قابلیت برنامه، می‌توان هر نوع سیستمی را در شرایط اضطراری نجات داد، چرا که این برنامه قادر است تا سخت ترین فایل‌های مخرب را از بین ببرد.

 قابلیت Wi-Fi Protection: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع شبکه Wi-Fi را به طور کامل ایمن سازی نمود و مانع انتشار فایل‌های مخرب در شبکه عمومی شد.

قابلیت Parental Control: با این قابلیت برنامه می‌توان دسترسی سایر کاربران (مانند کودکان) به سیستم و اینترنت را محدود کرد.

قابلیت Password Manager: با این قابلیت برنامه می‌توان تمامی اطلاعات مهم و شخصی نظیر اطلاعات بانکی و رمزهای عبور را در یک محیط ایزوله رمزگذاری کرده تا به هیچ وجه قابل دسترسی نباشند و فایل‌های مخرب نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

قابلیت File Encryption: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع فایلی را به صورت پیشرفته رمزگذاری کرد تا حتی در صورت سرقت، قابل دسترسی نباشند.

قابلیت File Shredder: با این قابلیت برنامه می‌توان هر نوع فایلی را به صورت چندگانه و برای همیشه حذف نمود تا دیگر قابل بازگشت نباشند.

قابلیت TuneUp: این برنامه دارای ابزاری پیشرفته برای بهبود سرعت سیستم و بهینه سازی ویندوز بوده که تأثیر به سزایی در عملکرد سیستم دارد.

قابلیت Mobile Protection و Mac Protection: با این دو قابلیت برنامه می‌توان تمامی دستگاه‌های آندرویندی و آی او اس را ایمن سازی کرد.

در بالا لیست برترین نرم افزارهای سال 2018 را برای شما آورده ایم اما یک بخش دیگر باقی است و انتخاب برترین آنتی ویروس های رایگان دنیا در سال 2018.

پرداخت هزینه خدمات به این معناست که شما ویژگی های بیشتری از قبیل فیلترهای اسپم، کنترل های والدین، اسکن سیستم و فایروال های پیشرفته را دریافت می کنید. این کار برای کاربران قدرتمند، کسانی که خواهان کمی امنیت اضافی هستند و هر کسی که بخواهد سیستم خود همه جانبه امنیتی کند مناسب تر است. اما برخی یا حرفه ای نیستند و یا فعالیت خاصی ندارند که بخواهند پرداختی انجام دهند و به دنبال نسخه های رایگان آنتی ویروس ها هستند. البته باید یادآور شد داشتن آنتی ویروس رایگان ا به معنی دیدن همیشگی پنجره های آزار دهنده ای است که شما را مجبور به ارتقا به نسخه کامل می کند.
این روزها شما می توانید از حفاظت با کیفیت بالا کاملا رایگان استفاده کنید، و تقریبا در مورد هر یک از عمده فروشندگان آنتی ویروس رایگان ارائه شده است. با انجام این کار، توسعه دهندگان دسترسی به دستگاه های بیشتری را می گیرند که می توانند داده ها را جمع آوری کنند و بدین ترتیب دانش و سیستم عامل های امنیتی خود را ارتقاء دهند.
بنابراین اگر شما مصمم هستید که آنتی ویروس رایگان دریافت کنید، به شدت پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین دریافت های امنیتی خود را در سال 2018 بررسی کنید.

بیت دیفندر

در مورد این آنتی ویروس در بالا توضیحات کال آورده شده است

Avast

شرکت Avast واقع در پراگ، پایتخت جمهوری چک یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌هایی است که در زمینه تولید محصولات امنیتی فعالیت دارد، این شرکت در سال 1988 با نام ALWIL Software شروع به فعالیت کرد و توانست در چندین سال پیاپی جوایز متعددی از جمله بهترین آنتی ویروس سال را از آن خود کند.

شرکت Avast محصولات متنوعی دارد که هر کدام برای هدفی خاص طراحی شده‌اند، به طور کلی این شرکت 4 دسته نرم افزار اصلی به نام‌های Avast Free Antivirus و Avast Pro Antivirus و Avast Internet Security و Avast Premier دارد که فقط در یک سری ویژگی‌های امنیتی با یکدیگر تفاوت دارند؛ در ادامه این مطلب قصد معرفی محصولات مختلف این شرکت را داریم.

 قابلیت‌های كلیدی محصولات امنیتی شرکت Avast:

- قابلیت شناسایی و حذف طیف وسیعی از فایل‌های مخرب

- دارای Firewall قدرتمند و کنترل محتوای ورودی از اینترنت به سیستم

- محافظت کامل از شبکه‌های اشتراکی خانگی و سازمانی

- جلوگیری از ورود به سایت‌های جعلی مهم نظیر بانک‌ها

- دارای قابلیت جستجو و تشخیص ایمیل‌های آلوده به فایل‌های مخرب

- مسدود سازی خودکار نقاط ضعف نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم

- حذف دائمی و غیر قابل بازگشت اطلاعات سری

- قابلیت‌های پیشرفته امنیت بانکداری الکترونیکی

- قابلیت انجام عملیات خودکار بدون نیاز به دخالت کاربر و بالعکس

ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم افزار:

- قابلیت Intelligent antivirus & anti-malware: ترکیب دو روش تطبیقی و رفتاری در شناسایی فایل‌های مخرب این امکان را به کاربر می‌دهد تا حتی جدیدترین فایل‌های آلوده را نیز شناسایی و نابود کند.

 تکنولوژی Home Network Security: شرکت Avast اهمیت ویژه‌ای برای امنیت شبکه‌های خانگی قائل بوده و تدابیر بسیار خوبی برای آن اندیشیده است، در نتیجه می‌توانید با خیال راحت سیستم‌های خود را شبکه کنید، بدون آن که نگران آلوده شدن هر یک از سیستم‌ها باشید، چرا که این تکنولوژی Avast باعث می‌شود تا تمامی تبادلات درون شبکه‌ای زیر زره بین باشند.

قابلیت Browser Cleanup: این قابلیت برنامه باعث می‌شود تا افزونه‌های اضافی، تبلیغاتی و مزاحم ار مرورگرهای شما پاک گردند.

تکنولوژی Anti-hijack: این تکنولوژی با شناسایی صفحات دروغین و قلابی به شما این تضمین را می‌دهد که در دام صفحات دروغین بانکی نشده و اطلاعات خود را فقط در سایت‌های اصلی و رسمی وارد نمایید.

تکنولوژی Anti-spam: این تکنولوژی برنامه به صورت هوشمندانه به جستجوی ایمیل‌های دریافتی می‌پردازد و هرگونه هرزنامه را شناسایی کرده و به کاربر هشدار می‌دهد تا در تله ایمیل‌های غیر واقعی و کلاه‌برداری نیوفتد.

تکنولوژی Automatic Patching: این تکنولوژی برنامه می‌تواند نقاط ضعف و قابل نفوذ سایر برنامه‌های روی سیستم را به طور خودکار مسدود کند تا هیچگونه راه نفوذی به سیستم وجود نداشته باشد، به اضافه این که این قابلیت باعث به روز رسانی خودکار سایر نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم نیز می‌شود تا هم نرم افزارها جدیدتر شده و هم مشکلات امنیتی احتمالی برطرف گردند.

قابلیت Shredding: این قابلیت برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد تا اطلاعات شخصی و سری خود را بتواند در شرایط اضطراری برای همیشه از بین ببرد و هیچ گونه راه برگشتی برای آن‌ها باقی نگذارد.

Sophos

آیا سیستم شما ویروسی شده است و مطمئن نیستید آنتی ویروس موجود آن را تشخیص داده و حذف کرده باشد. Sophos Virus Removal Tool به شما کمک می کند. با استفاده از فناوری منحصر به فرد به کار رفته در این نرم افزار، همه انواع نرم افزارهای مخرب روی سیستم خود از جمله ویروس ها، نرم افزارهای جاسوسی، روت کیت ها و کانفیکرها را را از بین ببرید. این ابزار دارای دسترسی مستقیم به اطلاعات ویروس با استفاده از فناوری SophosLabs تولید شده توسط شبکه جهانی محققان تهدید شناس می باشد، که می توانید اطمینان حاصل کنید تمامی ویروس ها شناسایی و حذف شده اند. این آنتی ویروس قابلیت کار همزمان با آنتی ویروس های موجود روی سیستم شما نیز کار می کند.

 قابلیت های کلیدی نرم افزار Sophos Virus Removal Tool:

- تشخیص انواع بد افزار ها، ویروس ها و فایل های مخرب

- کارکرد همزمان با سایر نرم افزار های امنیتی

- سیستم منحصر به فرد برای دفع ویروس ها

در پایان آرزو می کنیم هیچ ویروسی به دستگاه های شما نفوذ نکنداخبار مرتبط

هوآوی با نسل بعدی تراشه‌ سرورها، بازار رایانش ابری را هدف گرفته است

هوآوی به تازگی از تراشه‌ی جدیدی به نام Kunpeng 920 رونمایی کرد. این تراشه برای سرورهای جدید TaiShan طراحی شده است. هدف هوآوی ورود به کسب و کار رایانش ابری است.

23 دی 1397  
بنیان‌گذران دیجی‌کالا نشان امین‌الضرب دریافت کردند

نشان کارآفرینی و لوح کارآفرینی امین‌الضرب امسال از طرف اتاق بازرگانی تهران به پژوهشگران فرهنگی، صنعتگران، پیشکسوتان این حوزه و فعالان استارت‌آپی اهدا شد. سومین دوره مراسم اعطای نشان و لوح امین‌الضرب همزمان با صد و سی و پنجمین سال تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، 18 دی 1397 در تالار ...

22 دی 1397  
سامسونگ راه حل ترکیبی هوش مصنوعی، 5G و اینترنت اشیا را در CES رونمایی کرد

اچ اس کیم، مدیرعامل بخش لوازم مصرفی سامسونگ می‎گوید «سال 2019 پنجاهمین سالگرد تاسیس سامسونگ است. در این پنج دهه تلاش کردیم نوآوری‎های زیبایی را به همه کاربران‎مان در همه جا معرفی کنیم. اما امسال می‎خواهیم پیشتازی خودمان در صنعت را به سطحی جدید ارتقا داده و چشم‎انداز زندگی متصل را به یک واقعیت تبدیل ...

22 دی 1397  
اپلیکیشن هوش مصنوعی جدید هوآوی، حالت‌های مختلف صورت را به صدا ترجمه می‌کند

هوآوی این بار با طراحی اپلیکیشنfacing emotions به کمک نابینایان آمده‌است. این اپلیکیشن با استفاده از هوش مصنوعی، افراد نابینا یا با اختلالات بینایی را قادر به درک احساسات طرف مقابل‌شان می‌کند. این اپلیکیشن با همکاری انجمن نابینایان لهستان و جمعی دیگر از نابینایان که در تمام مراحل ساخت حضور داشتند، ...

22 دی 1397  
تأثیر هوش تجاری بر شبکه‌های حمل و نقل

برای ساخت یک اقتصاد موفق و مدرن، شرکت‌های حمل و نقل باید بتوانند یک حمل و نقل روان و کارآمد را برای کالاها و افراد تأمین کنند. ناتوانی در تبعیت از الزامات، تهدیدی برای ماهیت رقابتی این سیستم ایجاد می‌کند و هم‌چنین کاربرد ناپایدار زیرساخت حمل و نقل را منعکس می‌کند. اهمیت ساخت سیستم‌های جدید حمل و نقل ...

20 دی 1397  
بهبود کارایی سیستم های هوش کسب و کار

مدیریت و تصمیم گیری در شرکت های مدرن در حال حاضر بر اطلاعاتی که از طریق انواع فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) جمع آوری شده و بین مدیران توزیع می شود تاثیر قابل توجهی می گذارد. به دلیل فناوری های مدرن و توسعه و بهبود مستمر آنها در شرکت ها، مقدار و حجم اطلاعات در حال رشد است. شرکت ها باید این حجم زیاد ...

16 دی 1397  
سامسونگ نخستین پردازنده‌های مخصوص خودرو را برای آئودی ساخت

آلفونسو فالر، مدیر توسعه معماری و پلتفرم شرکت آئودی می‏گوید «آئودی به دنبال رسیدن به هیجان‌انگیزترین و در عین حال ایمن‎ترین خودروهای جهان است که نمادی از رانندگی در آینده باشند. شرکت سامسونگ مدت‏هاست که شریکی ارزشمند در حوزه فناوری برای ما بوده و بسیار خوشحالیم که می‏توانیم از اگزینوس Auto V9 در پلتفرم‎های ...

15 دی 1397  
انتقال بدافزار اندرویدی از طریق فایل‌های PDF مخرب

مهاجمان سایبری این بار از فایل‌های PDF مخرب استفاده و فایل APK مخربی را در دستگاه‌های اندرویدی دانلود و اجرا می‌کنند.

10 دی 1397  
تاریخ عرضه هدفون سرفیس و سرفیس استودیو 2 در چین مشخص شد

شرکت مایکروسافت در رویداد اکتبر امسال نسل جدید سرفیس استودیو را معرفی کرد و در کنار اولین هدفون با برند سرفیس نیز رونمایی شد.

08 دی 1397  
اینترنت اشیا و کاربردهای آن در فروشگاه ها

IoT به ما اجازه می دهد تا فرصت های فروش را در زمان واقعی مانیتور کنیم و مسیر فروش در فروشگاه را از دست ندهیم. از IOT در انبار ها برای ساماندهی قفسه ها و همچنین جایگذاری کالاها و ورود و خروج کالاها استفاده می شود و در فروشگاه ها هم باعث افزایش فروش و بهبود مدیریت و کاهش هزینه ها می شود و ار همه مهم تر ...

08 دی 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.