کنترل تلویزیون با نیروی مغز جدیدترین حرکت سامسونگ

شنبه 19 آبان 1397 - 09:34 0 کد خبر: 66440
شرکت سامسونگ یک طرح هوشمند و انقلابی در سر دارد. طرحی که بر اساس آن نرم افزاری برای کنترل تلویزیون با مغز شما طراحی شده است.

این فناوری برای افراد دارای معلولیت جسمی طراحی شده است و از اوایل سال آینده آزمایشات اولیه این کنترل در بیمارستان های سوئیس انجام می شود.

سیستم اصلی ایده سامسونگ به این ترتیب است که کاربران می توانند تلویزیون را از طریق امواج مغزی بررسی و کنترل کنند. این تحقیق که پروژه Pontis نامیده می شود، قصد دارد تلویزیون های سامسونگ را برای افراد دارای معلولیت فیزیکی بیشتر قابل دسترس کند. این شرکت می خواهد "کاربران با محدودیت های فیزیکی برای تغییر کانال ها و تنظیم صدا از مغز خود استفاده کنند."

عملیات سوئیس سامسونگ این پروژه را سه ماه پیش با همکاری مرکز (EPFL) در سوئیس آغاز کرد. این شرکت دومین نمونه تلویزیونی خود را در روز پنج شنبه در کنفرانس توسعه دهنده خود در سانفرانسیسکو منتشر کرد.

ریکاردو چاواریاگا، دانشمند ارشد EPFL که در زمینه این پروژه با سامسونگ کار می کند، می گوید: "ما به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستیم که چگونه می توانیم دسترسی هایی را برای افرادی که نمی توانند حرکت کنند یا محدودیت های شدیدی در حریم حرکتی خود دارند ایجاد کنیم."وی افزود: "ما تکنولوژی را پیچیده تر می کنیم که هوشمندانه تر باشد، اما همزمان نباید فراموش کنیم که این تکنولوژی برای ارتباط با انسان ها ساخته شده است."

طرح انقلابی سامسونگ برای معلولان جسمی معرفی شد / کنترل تلویزیون با نیروی مغز

اولین قدم در ساخت این نرم افزار جمع آوری نمونه ای از نحوه رفتار مغز است که کاربر در هنگام انجام عملی مثل انتخاب یک فیلم انجام می دهد. سپس سامسونگ و EPFL شاخص های خود را از هر دو محيط و اسکن مغز جمع آوري می کنند تا یک مدل را طراحی و اعمال می کنند تا کاربر بتواند با استفاده از حرکات چشم و امواج مغزی، موارد مختلف را انتخاب کند.

برای جمع آوری امواج مغزی در نمونه اولیه، یک کاربر هدست را با 64 سنسور پوشیده و البته یک ردیاب حرفه ای نیز روی چشم او قرار دارد. در حالی که به دنبال یک ردیاب چشم است. هدست به یک کامپیوتر متصل شده است که به تلویزیون نشان داده شده است.چاواریاگا افزود: "چیزی که باید در نظر بگیریم، این است که برای معلولان حرکتی همه چیز متفاوت است."

دانشمندان علوم اعصاب در سرتاسر جهان به دنبال راه هایی برای ایجاد یک رابط دیجیتال برای مغز هستند. این تکنولوژی هنوز در روزهای اولیه است، اما ممکن است یک روز صفحه نمایش لمسی و دستیارهای صوتی را در دستگاه مذکور  جایگزین کند. در حال حاضر اکثر رابطهای مغز و رایانه (BCIs) برای افرادی که دچار آسیب های ناخوشایند شده اند و یا به طور جزئی یا کاملا فلج شده اند، استفاده می شوند.

 اخبار مرتبط

آیا به سوی جهانی بدون اپلیکیشن در حرکتیم؟

این بدان معنی نیست که توسعه اپلیکیشن پیشرفت نمی‌کند. براساس اطلاعات مندرج در Statista، نرخ رشد برنامه‌های اندروید در ژوئن 2017 بیش از 1300 برنامه‌ی جدید در طول روز بود! بااین‌حال ComScore می‌گوید حذف (Uninstall) برنامه‌ها ‌نیز گسترش یافته است.

01 بهمن 1397  
ربات های پستچی به خیابان های نروژ می آیند

این ربات‌ها به جعبه‌های بزرگ بر روی چرخ‌ها شباهت دارند، می‌توانند در حدود ۶ کیلومتر در ساعت سفر کنند و ظاهرا قادر به حمل و نقل مرسولات و بسته‌ها به ۱۰۰ گیرنده در روز هستند.

10 آبان 1397  
نگاهی به جدیدترین تغییرات Samsung Health

نسخه جدید اپلیکیشن Samsung Health فضایی بسیار تعاملی، خلاق و کاملا شخصی در اختیار شما قرار می‌دهد که استفاده از آن نیز ساده است. صفحه اصلی این اپلیکیشن متناسب با نظرات کاربران و روندهای جدید در حوزه طراحی، به شکلی طبقه بندی شده، ساده و اولویت بندی شده پیش روی کاربران قرار می‌گیرد تا بتوانند خیلی سریع ...

05 آبان 1397  
هم اکنون Waze در CarPlay اپل قابل اجراست

هفته گذشته، گوگل به روز رسانی برای برنامه iOS را به طور کامل در قسمت پشتیبانی ناوبری CarPlay، که به عنوان بخشی از ویژگی پشتیبانی از شخص ثالث iOS 12 است اعلام کرد و به عنوان بازیگر اصلی این پشتیبانی Waze اعلام شد.

03 مهر 1397  
گوگل کنترلرهای VR را برای هدست لنوو Mirage Solo ساخته است

ترکیبی از حالت بینش و تکنولوژی ردیابی Mirage Solo نیز باز برای توسعه دهندگان برای ایجاد دنیای دیجیتال و فیزیکی در راه های جدید با ساخت نمونه های پیشرفته Augmented Reality (AR)، باز می شود.

31 شهریور 1397  
تست پاوربانک انرجایزر بر روی قله دماوند

ارتفاع بالا و سرمای زیر 13 درجه آیا می تواند عملکرد این دستگاه را زیر سئوال ببرد؟

24 شهریور 1397  
Ikea در حال کار بر روی پرده های هوشمند است

بنا به گزارشها این پرده ها مجهز به کنترل از راه دور نیز هستند

17 شهریور 1397  
دستیار هوشمند گوگل گزارشات منفی دریافت کرده است

بسیاری از کاربران شکایت کرده اند که دستگاه هایشان به " "ok google پاسخ نداده اند

16 شهریور 1397  
داستان یک شکست کاری و یک پاوربانک

جزئیات همیشه چیزهای بزرگی می سازند

12 شهریور 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.