اخبار روابط عمومی:

نگاهی به آزمایشگاه کنترل کیفیت سامسونگ

یکشنبه 11 آذر 1397 - 02:28 0 کد خبر: 66582
قابلیت‎های جدید گوشی هم به دفعات زیاد و در شرایط بسیار حاد آزمایش می‎شوند تا از عملکرد صحیح آنها مطمئن شوند. آزمایش‎هایی مانند تست سقوط و گرما نیز بخشی از این روند هستند تا از سالم ماندن دستگاه، حتی در اتفاق‎های پیش بینی نشده هم خاطر جمع شوند.

گوشی‌ها و دیگر وسایل موبایل امروزه به بخشی ضروری از زندگی و کار روزمره ما تبدیل شده‎اند. همین ضرورت باعث می‌شود ما در شرایط مختلف و گاهی نامناسب مانند زیر باران یا در حال کوه‎پیمایی در جایی بسیار شرجی یا در گرمای زیاد مجبور به استفاده از آنها شویم. اطمینان از اینکه این دستگاه‎های همراه می‌توانند در هر شرایطی همگام ما باشند و در صورت رخ دادن اتفاق‌های غیرمنتظره هم کمترین صدمه را ببینند، یکی از مهم‎ترین نگرانی‎ها و خواست‎های کاربران است.

شرکت سامسونگ نیز برای رفع همین نگرانی و تضمین ماندگاری محصولات خود اقدامات متنوعی انجام می‎دهد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

پیش از معرفی هرکدام از محصولات خانواده گلکسی سامسونگ، این شرکت آزمایش‌های گسترده‎ای روی آن انجام می‎دهد تا از ماندگاری آن در شرایط مختلف فعالیت‎های روزمره اطمینان حاصل کند. قابلیت‎های جدید گوشی هم به دفعات زیاد و در شرایط بسیار حاد آزمایش می‎شوند تا از عملکرد صحیح آنها مطمئن شوند. آزمایش‎هایی مانند تست سقوط و گرما نیز بخشی از این روند هستند تا از سالم ماندن دستگاه، حتی در اتفاق‎های پیش بینی نشده هم خاطر جمع شوند.

 

آزمایش در هر قدم از مسیر ساخت

«گروه آزمایش‏های ماندگاری» در سامسونگ مسئول آزمایش موبایل و همه محصولات پوشیدنی است که از کارخانه‎های سامسونگ در شهرهای سوان و گامی کره جنوبی به این مرکز فرستاده می‌شود. البته گوشی‌های سری S و نوت هم بخشی از آنها است.

کار گروه آزمایش‎های ماندگاری دقیقا از لحظه تصمیم شرکت به تولید یک مدل یا دستگاه جدید آغاز می‎شود. وقتی تصمیمات نهایی درباره قابلیت‎ها و خصوصیات دستگاه جدید گرفته شد، گروه بررسی می‎کند که کدام قطعات و بخش‎ها نیاز به آزمایش و تاییدیه دارند و روند این کار حتی پیش از قرار گرفتن این قطعات در کنار هم آغاز می‌شود. نتایج آزمایش‌های اولیه فورا برای بخش توسعه فرستاده می‌شود تا کار بهینه‌سازی نیز همزمان آغاز شود. در کل روند توسعه، گروه آزمایش حضوری مداوم در روند تولید داشته و درباره دستگاه جدید، حتی بعد از رونمایی و عرضه نیز اظهارنظر می‌کند. برای تایید هر دستگاه نیاز به ده‎ها آزمایش است. پیش از رونمایی از هر دستگاه، هزاران نمونه از آن در آزمایش‎های مختلف بررسی می‎شوند که البته این تعداد برای هر مدل ممکن است متفاوت باشد. این آزمایش‎ها بررسی می‌کند که در شرایط عادی فعالیت‎های روزمره دستگاه چگونه عمل خواهد کرد و همه این آزمایش‎ها بر اساس معیارهای استاندارد بین المللی انجام خواهد شد.

 

  1. آزمایشگاه کیفیت تصویر

امروزه ارتباطات به سمت تعامل‎های تصویری رفته و کاربران نیز تلاش می‎کنند روش‎های متنوع‎تری برای این تعاملات از طریق گوشی‎های همراه خود پیدا کنند. برای اطمینان از گرفته شدن عکس‌های با بهترین کیفیت ممکن، ارزیابی‎های کمی و کیفی متعددی روی دوربین گوشی‎های گلکسی انجام می‎شود.

در مرحله آزمایش‎های کمی، معیارهای مختلف مانند روشنایی، شفافیت رنگ و نویز تصویر بررسی می‎شود. با استفاده از منابع نور با شدتهای مختلف شرایط متنوع برای عکس‌برداری شبیه‎سازی می‌شود. عکس‌های گرفته شده در این آزمایش‌ها بعدا در یک روند تخصصی از نظر کیفیت بررسی می‌شوند.

مرحله ارزیابی کیفی نیز با بازسازی صحنه‌های مختلف که در زندگی واقعی کاربر اتفاق می‌افتد، محیط را شبیه‌سازی می‌کند. در این شبیه سازی‌ها، محیط‌های باز و بسته مختلف مثل رستوران یا خیابان ساخته می‌شوند که با نورهای نئونی روشن می‌شود. همینطور یک سیستم نور مصنوعی خورشیدی نیز شرایط مختلف از روز روشن تا شب تاریک را برای عکس‌برداری شبیه‌سازی می‌کند. شبیه سازی این شرایط در محیط بسته آزمایشگاه باعث می‌شود تا شرایط فرعی و ناخواسته دیگر تاثیری در روند مذکور نداشته باشد و لذا امکان مقایسه‌های دقیق‎تر فراهم شود. البته آزمایش‎هایی هم در محیط‌های باز واقعی خارج از آزمایشگاه انجام می‎شود.

 

  1. آزمایشگاه صدا

زنگ گوشی، موسیقی و حتی تماس صوتی تنها بخشی از قابلیت‌هایی هستند که کیفیت صدای گوشی در آنها نقش مستقیم دارد. برای اطمینان از کیفیت بالای صدای گوشی، هر دستگاه در دو محفظه جداگانه آزمایش می‌شود.

محفظه اول یک اتاق مخصوص است که برای حذف نویزهای خارجی طراحی شده تا کیفیت آکوستیک گوشی بصورت خالص قابل ارزیابی باشد. اما محفظه دوم صدای گوشی را در شرایط مختلف مانند گرفتن آن روی گوش، استفاده از اسپیکر یا هدفون و یا حتی اتصال به یک هدست بلوتوثی، شبیه‌سازی می‌کند. تقریبا هر سناریویی که ممکن است در زندگی واقعی اتفاق بیفتد در این آزمایش‎ها بررسی شده و نتایج آن نیز با استفاده از کامپیوتر تحلیل و برای تیم توسعه ارسال می‌شود.

 

  1. آزمایشگاه حرارت

با هوشمندتر شدن گوشی‌ها، رابطه عملکرد گوشی با میزان گرم شدن آن هم به یکی از نگرانی‌های مهم گروه آزمایش‌های ماندگاری تبدیل می‌شود.

این تیم برای آزمایش گوشی شرایط فعالیت سنگین مانند اجرای بازی‎ها و اپلیکیشن‎های پیچیده را ایجاد کرده و با استفاده از یک دوربین حرارتی، دمای گوشی را بررسی می‎کند. در این آزمایش محل و چگونگی ایجاد حرارت بررسی می‎شود. نتایج آزمایش برای تیم توسعه فرستاده می‎شود تا در طراحی‎ها لحاظ شود.

 

  1. آزمایش سقوط

تمامی نمونه‎ها از ارتفاع‎ها و زاویه‎های مختلف و گاهی به دفعات روی انواع متنوعی از سطوح انداخته می‎شوند تا مقاومت گوشی در برابر ضربه سنجیده شود.

در این آزمایشگاه از دوربین‎های با سرعت بالا برای تصویربرداری از سقوط گوشی استفاده می‎شود تا بعدا این تصاویر تحلیل شوند. این تصاویر به درک روند سقوط گوشی، زاویه برخورد یعنی مهمترین عامل و دلیل شکستن، کمک زیادی می‎کنند. نتایج این آزمایش‎ها کمک زیادی به گروه توسعه برای مقاوم‎تر کردن گوشی می‎کند.

 

  1. آزمایش ماندگاری

بسیاری از کاربران برای چند سال از یک گوشی استفاده می‎کنند، پس گوشی باید بتواند برای مدت‏های طولانی فشار کاربردهای روزانه را تحمل کند. گوشی‎های هوشمند گلکسی داخل دستگاهی قرار داده می‎شوند که آنها را به پایین می‎غلتاند تا افتادن آنها از پله‏ها را شبیه‎سازی کند.

البته مواردی مانند فشار دادن مکرر دکمه‎ها، استفاده از جک هدفون و باز کردن جایگاه سیم کارت هم در همین بخش آزمایش می‎شوند. این تیم حتی مقاومت گوشی در برابر بار و فشارهایی مانند نشستن کاربر روی گوشی داخل جیبش را هم بررسی می‎کند.

 

  1. آزمایش مقاومت در برابر آب

آزمایش‎های مربوط به مقاومت در برابر آب مطابق با استانداردهای بین‎المللی تعیین شده در قوانین IP انجام می‎شوند. این آزمایش‎ها شامل شبیه‎سازی بارش باران، پاشش آب با فشار و فرو رفتن در آب می‌شود که هرکدام نمره IP خود را دارند. مثلا گوشی که بتواند نمره IPX8 را بدست آورد حتی در صورت افتادن در عمق 1.5 متری آب برای 30 دقیقه باز هم بصورت نرمال کار می‌کند.

ساعت گلکسی واچ، گیر اسپرت و گیر فیت2 پرو با این هدف طراحی شده‎اند که حتی در زمان شنا نیز بتوان آنها را همراه داشت. برای اطمینان از این مسئله باید آزمایش‎هایی با هدف تست عملکرد تحتی فشار 5 اتمسفر انجام شود. در آزمایشگاه سامسونگ آزمایشی طراحی شده است که عملکرد محصول را روی دست کاربر و در حین شنا بررسی می‎کند.

 

  1. آزمایش سازگاری با شرایط جوی

از آنجا که گوشی‎ها در شرایط جوی مختلف در سراسر جهان استفاده می‎شوند عملکرد مناسب و ماندگاری این دستگاه‎ها باید در هر شرایط جوی بدون تغییر باقی بماند.

در آزمایشگاه سامسونگ از اتاقک‎های مختلف برای شبیه‎سازی شرایط جوی متنوع استفاده می‎شود. شرایطی مانند میزان رطوبت و دما در این اتاقک‎ها تغییر کرده و شرایط جوی سراسر کره زمین در آنها شبیه‎سازی می‎شود. سپس مجری آزمایش بررسی می‎کند که آیا عملکرد دستگاه در آن شرایط تغییری کرده است یا خیر.

سری گلکسی نماد کیفیت بدون خدشه هستند. این سطح از کیفیت نتیجه تلاش‎های بی‎وقفه گروه آزمایش‎های ماندگاری است که همواره برای رسیدن به کیفیت بهتر تلاش می‎کنند.اخبار مرتبط

ترفند جدید هکرها برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران

بررسی ‌های پژوهشگران حوزه امنیت نشان می‌دهد که هکرها با استفاده از صفحه مترجم گوگل ، دامنه واقعی سایت‌های فیشینگ خود را مخفی می‌کنند.

24 بهمن 1397  
جزئیات قیمت کراس اوور الکتریکی هیوندا

شرکت هیوندا را می توان از جمله کمپانی های موفق تولیدکننده خودرو دانست که تا به حال عملکرد خوبی در طول فعالیت خود نشان داده است.

17 بهمن 1397  
تبلت مقرون به صرفه لنوو معرفی شد

لنوو اگرچه به عنوان یک شرکت تولیدکننده سیستم های کامپیوتری شناخته می شود اما در سبد محصولات آن تبلت و تلفن هوشمند نیز جای دارند.

17 بهمن 1397  
۲۴۰ میلیون تومان جایزه نقدی برای برندگان چهارمین المپیاد تکنسین‌های ایران

شرکت سامسونگ چهارمین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران را همانند سال‌های گذشته با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌کند.

17 بهمن 1397  
علاقمندی بانوان به موتورسواری بالاست

بدون شک تاکنون مردان علاقه بیشتری نسبت به موتورسواری و موتورسیکلت نشان دادند و این موضوع برای اتومبیل ها نیز صدق می کند.

16 بهمن 1397  
کشف دو برنامه اندرویدی سارق اطلاعات بانکی در Google Play

دو برنامه اندرویدی آلوده به بدافزارهای بانکی که روی هزاران دستگاه اندرویدی نصب شده‌اند ، در فروشگاه Google Play یافت شد.

16 بهمن 1397  
سری 8 بی ام و در نسخه نایت اسکای زیباست

شرکت بی ام و یکی از برندهای مطرح تولیدکننده در بحث خودرو محسوب می شود. این کمپانی باواریایی در نظر دارد هر سال مدل های منحصربفردی رونمایی کند.

15 بهمن 1397  
کسب و کارها آماج حملات باج‌افزار Phobos

مجرمان سایبری در حملات جدید باج‌افزاری به رایانه قربانیان، اقدام به رمزگذاری فایل ها و درخواست پرداخت باج به صورت bitcoin برای بازگرداندن آنها می‌کنند.

15 بهمن 1397  
هوآوی به شکل‌گیری استانداردهای جهانی 5G کمک می‌کند

از لحاظ استاندارد گذاری، اندی پوردی ، یکی از مقامات ارشد هوآوی می‌گوید هوآوی مشغول همکاری با شرکت‌های دیگر در حوزه 5G است. پوردی می‌گوید: «صنعت ارتباطات به‌سختی و با شفافیت زیاد در تلاش است که ضمن حرکت از 4G به سوی 5G، این اطمینان حاصل شود که راهبرد مبتنی بر استانداردی اتخاذ شود که اجماع بسیار قدرتمندی ...

15 بهمن 1397  
تعامل بین‌المللی در حوزه دانش‌بنیان‌ها یک ضرورت است

بحث اقتصاد دانش‌بنیان در ایران سابقه‌ای کمتر از 10 سال دارد. اکنون همه نگاه‌ها به آینده است به این نتیجه رسیدیم برای موفقیت باید اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد و تقویت شود. سید مهدی مدنی بابیان این مطلب افزود: تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعریف چارچوب‌های اقتصاد دانش‌بنیان قدم بزرگی بود. هرچند ...

14 بهمن 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.