اخبار روابط عمومی:

"تهران هوشمند" از الویت‌های شورای پنجم است

چهارشنبه 14 آذر 1397 - 11:34 0 کد خبر: 66599
سید محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در رابطه با اجرای پروژه تهران هوشمند گفت: بحث هوشمندسازی و شهر هوشمند چند سالی است که مطرح شده و برای آن برنامه‌های مختلفی هم در نظر گرفته شده است، اما در حوزه شهری تا زمانی که مساله مدیریت یکپارچه شهری رخ ندهد و به نوعی مدیریت شهری صد پارچه باشد نمی‌توان نتیجه مطلوبی از این طرح کلان گرفت؛ به عنوان مثال شهرداری تهران در تمام امور کتابخوانی، ورزشی و… ورود پیدا کرده اما تکلیف خودش و اختیارات کار را مشخص نکرده است.

 وی به اهمیت هوشمندسازی شهر تهران اشاره کرد و افزود: تهران یک کلان‌شهر است و نزدیک به ۵۵ درصد از مالیات کشور در این شهر پرداخت می‌شود و ۴۰ درصد اقتصاد کشور نیز در تهران فعال است. از این رو طبق مستندات، شهر تهران در حوزه دیجیتال و خدمات آنلاین در کشور رتبه نخست دارد. به عنوان مثال نزدیک به نیمی از تلفن‌های همراه و اینترنت کشور در این شهر فعال هستند.

میرلوحی اذعان کرد: علاوه بر اینها شهرداری تهران با وجود برخورداری از هزار و ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری، در اختیار داشتن دوربین‌های کنترل ترافیک و امکاناتی که در حوزه DIS و  شهرسازی دارد، هنوز درسال‌های گذشته نتوانسته در حوزه هوشمندسازی اقدام مناسبی انجام دهد.

میرلوحی هوشمندسازی را در سه سطح قابل اجرا دانست و عنوان کرد: اول آنکه کل خدمات شهرداری به صورت اتوماسیون باشد و بعد از آن ارائه تمام خدمات شهری از جمله شهرسازی، مناقصه‌ها، قراردادها، مزایده‌ها و… باید به‌گونه‌ای باشد که مراجعان بتوانند از منزل و حتی وقتی در سفر هستند استفاده کنند. سطح سوم نیز جزو اولویت‌های شورای پنجم بوده و آن این است که شهر هوشمند باشد؛ به این معنی که ما بتوانیم به عنوان پایه مرکز داده‌ها با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های موجود در تهران که به شهروندان خدمات ارایه می‌دهند در ارتباط باشیم. به بیان ساده‌تر تمام سازمان‌ها با هم یکپارچه شوند.

وی به مزیت‌های هوشمندسازی پایتخت هم اشاره کرد و افزود: در چنین وضعیتی شهروندان می‌توانند خدمات بهتر و با کیفیت‌تری دریافت کنند، هزینه‌ها کاهش پیدا کرده، میزان رضایت طرفین افزایش پیدا می‌کند و از همه مهمتر شفافیت اداری بیشتر می‌شود.

به گفته وی اگر تمام خدمات به صورت اتوماسیون باشد به طور حتم فساد اداری کاهش چشمگیری خواهد داشت. لذا شهرداری تهران و شورای شهر در صدد هستند تا بتوانند پروژه تهران هوشمند را عملی کنند تا همه شهروندان تهرانی به صورت ملموس این مقوله را تجربه کنند و بتوانند به‌راحتی، دسترسی همیشگی به خدمات مورد نیاز خود داشته باشند.

عضو شورای شهر تهران در پایان، داشتن شهر هوشمند را برای کشور امری مهم خواند و اظهار داشت: برای داشتن شهر هوشمند علاوه بر ایجاد مقدمات، باید قوانین و مقررات هماهنگ با آن نیز تنظیم شود تا در این حوزه که بسیار مهم است مدیرت یکپارچه شهری رخ دهد.

دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، 19 و 20 آذرماه 1397 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.اخبار مرتبط

 نخستین ایستگاه یادگیری مجازی ایرانسل افتتاح شد

نخستین ایستگاه یادگیری مجازی ایرانسل در پادگان شهدای جوادنیای قزوین افتتاح شد.

21 آذر 1397  
برگزاری دومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با حمایت همراه اول

همزمان با هفته تهران هوشمند دومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» ۱۹ و ۲۰ آذر در برج میلاد برگزار می شود.

18 آذر 1397  
محورهای خوبی برای

علی کرمانشاه با بیان اینکه محورهای مناسبی برای همایش تهران هوشمند انتخاب شده است، گفت: تمام محورهای انتخاب شده ابعاد هوشمندسازی را دربرمی‌گیرد. در امر هوشمندسازی، شهر نقش بسیار مهم و پررنگی دارد، چون تمام ابزارها درون آن است و تمام اتفاق‌ها نیز داخل شهر رخ می‌دهد، از همین رو شهر را می‌توان بستر و پایه ...

18 آذر 1397  
برای اولین‌بار در ایران بسته های متنوع FMC توسط شاتل ارائه شد

شاتل برای اولین بار در ایران، خدمات همگرا و ترکیبی سیم کارت تلفن همراه و اینترنت ثابت ADSL2+ را با نام اختصاصی FMC (Fixed-Mobile Convergence) به کاربران اینترنت پرسرعت کشور و در قالب 4 بسته متنوع ارائه کرد.

18 آذر 1397  
هذیه آسیاتک به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو

شرکت انتقال داده های آسیاتک به مناسبت 16آذر و روز دانشجو، برای کلیه دانشجویان مشترک، هدیه ویژه ای در نظر گرفته است.

14 آذر 1397  
گوشی  هایی بدون قاب یا ناچ عرضه می شود

با گوشی‌هایی نظیر Huawei P20 و Huawei Mate 20 Pro، هوآوی در حال حاضر چند گوشی هیجان‌انگیز در بازار دارد، اما می‌تواند یک گوشی هیجان‌انگیز دیگر را هم رو کند که نه قاب دارد و نه ناچ؛ حداقل در تعاریف متعارف آن.

14 آذر 1397  
 ناشنوایان می‌توانند از خدمات ویژه خود در لنز ایرانسل استفاده کنند

تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل خدمات ویژه‌ای برای ناشنوایان و کم‌شنوایان ارائه کرده است.

14 آذر 1397  
امکان ساختن لیست دوستان صمیمی در اینستاگرام

اینستاگرام در این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که استوری های اینستاگرام خود را تنها برای کاربرانی که خودتان لیست کرده‌اید به نمایش بگذارید و دیگران قادر به مشاهده آن نباشند.

12 آذر 1397  
همراه اول کسب و کارهای دیجیتالی را توسعه می دهد

با امضا یک تفاهم نامه چند جانبه همراه اول کسب و کارهای دیجیتالی در کشور را توسعه می دهد.

11 آذر 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.