اخبار روابط عمومی:

"تهران هوشمند" از الویت‌های شورای پنجم است

چهارشنبه 14 آذر 1397 - 11:34 0 کد خبر: 66599
سید محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در رابطه با اجرای پروژه تهران هوشمند گفت: بحث هوشمندسازی و شهر هوشمند چند سالی است که مطرح شده و برای آن برنامه‌های مختلفی هم در نظر گرفته شده است، اما در حوزه شهری تا زمانی که مساله مدیریت یکپارچه شهری رخ ندهد و به نوعی مدیریت شهری صد پارچه باشد نمی‌توان نتیجه مطلوبی از این طرح کلان گرفت؛ به عنوان مثال شهرداری تهران در تمام امور کتابخوانی، ورزشی و… ورود پیدا کرده اما تکلیف خودش و اختیارات کار را مشخص نکرده است.

 وی به اهمیت هوشمندسازی شهر تهران اشاره کرد و افزود: تهران یک کلان‌شهر است و نزدیک به ۵۵ درصد از مالیات کشور در این شهر پرداخت می‌شود و ۴۰ درصد اقتصاد کشور نیز در تهران فعال است. از این رو طبق مستندات، شهر تهران در حوزه دیجیتال و خدمات آنلاین در کشور رتبه نخست دارد. به عنوان مثال نزدیک به نیمی از تلفن‌های همراه و اینترنت کشور در این شهر فعال هستند.

میرلوحی اذعان کرد: علاوه بر اینها شهرداری تهران با وجود برخورداری از هزار و ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری، در اختیار داشتن دوربین‌های کنترل ترافیک و امکاناتی که در حوزه DIS و  شهرسازی دارد، هنوز درسال‌های گذشته نتوانسته در حوزه هوشمندسازی اقدام مناسبی انجام دهد.

میرلوحی هوشمندسازی را در سه سطح قابل اجرا دانست و عنوان کرد: اول آنکه کل خدمات شهرداری به صورت اتوماسیون باشد و بعد از آن ارائه تمام خدمات شهری از جمله شهرسازی، مناقصه‌ها، قراردادها، مزایده‌ها و… باید به‌گونه‌ای باشد که مراجعان بتوانند از منزل و حتی وقتی در سفر هستند استفاده کنند. سطح سوم نیز جزو اولویت‌های شورای پنجم بوده و آن این است که شهر هوشمند باشد؛ به این معنی که ما بتوانیم به عنوان پایه مرکز داده‌ها با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های موجود در تهران که به شهروندان خدمات ارایه می‌دهند در ارتباط باشیم. به بیان ساده‌تر تمام سازمان‌ها با هم یکپارچه شوند.

وی به مزیت‌های هوشمندسازی پایتخت هم اشاره کرد و افزود: در چنین وضعیتی شهروندان می‌توانند خدمات بهتر و با کیفیت‌تری دریافت کنند، هزینه‌ها کاهش پیدا کرده، میزان رضایت طرفین افزایش پیدا می‌کند و از همه مهمتر شفافیت اداری بیشتر می‌شود.

به گفته وی اگر تمام خدمات به صورت اتوماسیون باشد به طور حتم فساد اداری کاهش چشمگیری خواهد داشت. لذا شهرداری تهران و شورای شهر در صدد هستند تا بتوانند پروژه تهران هوشمند را عملی کنند تا همه شهروندان تهرانی به صورت ملموس این مقوله را تجربه کنند و بتوانند به‌راحتی، دسترسی همیشگی به خدمات مورد نیاز خود داشته باشند.

عضو شورای شهر تهران در پایان، داشتن شهر هوشمند را برای کشور امری مهم خواند و اظهار داشت: برای داشتن شهر هوشمند علاوه بر ایجاد مقدمات، باید قوانین و مقررات هماهنگ با آن نیز تنظیم شود تا در این حوزه که بسیار مهم است مدیرت یکپارچه شهری رخ دهد.

دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، 19 و 20 آذرماه 1397 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.اخبار مرتبط

 نمایشگاه لجستیک، زنجیره تأمین و صنایع وابسته با حضور ایرانسل برگزار شد

ایرانسل با «سامانه مدیریت هوشمند ناوگان» در نمایشگاه لجستیک، زنجیره تأمین و صنایع وابسته حضور پیدا کرد.

17 بهمن 1397  
همراه اول حامی اصلی جشنواره فیلم فجر

همراه اول حامی اصلی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد.

07 بهمن 1397  
«ایرانسل‌من سازمانی» معرفی شد

ایرانسل به منظور سهولت در مدیریت یکپارچه خدمات سازمانی، نرم‎افزارکاربردی «ایرانسل‌من سازمانی» را معرفی کرد.

07 بهمن 1397  
آسیاتک موفق به دریافت گواهینامهISO 20000   شد

آسیاتک اولین اپراتور ارتباطات و مخابرات است که پس از پیاده سازی ITIL در یک پروژه دوساله موفق به اخذ گواهینامه ISO 20000 شد.

07 بهمن 1397  
اطلاعیه مشترک ایرانسل و پیام‌رسان گپ

شرکت ایرانسل و پیام رسان گپ اطبلاعیه ای در خصوص شروع همکاری خود به رسانه ها ارسال کردند.در ادامه این اطلاعیه را خواهید خواند:

03 بهمن 1397  
نقش اقتصاد دانش‌بنیان در افق 50 ساله پررنگ‌تر شود

در نشست مشترک مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران با کارگروه چرخه نوآوری مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پیشنهاد شد، نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی به‌عنوان موتور محرک اقتصاد کشور در افق 50 سال آینده، پررنگ‌تر ترسیم شود.

03 بهمن 1397  
برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران با حمایت ویژه همراه اول

دومین نمایشگاه کار ایران با حمایت ویژه همراه اول برگزار می شود.

01 بهمن 1397  
کمپین زمستانه آسیاتک،

کمپین زمستانه آسیاتک با نام "هیجان یک انتخاب" در سراسر کشور آغاز شد.

23 دی 1397  
انتظارات شرکت‌های دانش‌بنیان در نشستی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  بررسی شد

نشستی به‌منظور بررسی خواسته‌ها و انتظارات شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل فرآیند تولید و صادرات کالاها و خدماتشان برگزار شد. این نشست با حضور مهدی کوشا مدیرکل مشارکت‌های مردمی و تبلیغات هوشمندانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری و مریم رهسپار رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و تبلیغات ...

23 دی 1397  
 ایرانسل بسته‌های رومینگ ویژه برای جام ملت‌های آسیا 2019 معرفی کرد

ایرانسل برای علاقه‌مندان به فوتبال که برای تماشای مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 به کشور امارات سفر می‌کنند بسته‌های ویژه رومینگ معرفی کرد.

22 دی 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.