اخبار روابط عمومی:

ویژگی‌های جدید مانیتورهای تمام صفحه هوآوی در Huawei Nova 4

سه شنبه 23 بهمن 1397 - 10:30 0 کد خبر: 66803
گوشی هوشمند Huawei Nova 4 به عنوان جدیدترین گوشی سری nova از لحاظ طراحی دارای ارزش هایی است که کمتر گوشی میان رده‌ای از آن بهره می‌برد. این گوشی اولین گوشی میان رده‌ای است که از دوربین سلفی داخل نمایشگر استفاده می‌کند.

این فناوری یک قدم از فناوری تعبیه ناچ در گوشی‌ها جلوتر است چراکه فضای کار بیشتری را در نمایشگر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اساساً این نحوه طراحی گوشی از لحاظ فنی پیچیدگی‌هایی دارد که دانستن آنها می‌تواند ارزش واقعی این تکنولوژی طراحی را برای کاربران مشخص نماید.

 

نسل جدید نمایشگر تمام صفحه و دوربین داخل نمایشگر

نمایشگر حفره‌دار یا اصلاحاً پانج مانیتور که برای نخستین بار در سری Nova هوآوی معرفی شد، نسل جدیدی از نمایشگرهای تمام صفحه هوآوی است. در این صفحه‌نمایش از فناوری نمایشگر پیشرفته‌ای استفاده شده تا چشم‌اندازی جدید ارائه کند و بتواند استانداردی طلایی برای نمایشگرهای بدون حاشیه باشد. توسعه این فناوری در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و پتنت‌های مربوط به آن در اواخر همان سال ثبت شد. بر خلاف طراحی‌های بحث‌برانگیز دیگر که دوربین در وسط لبه بالایی نمایشگر جا می‌گیرد، دوربین سلفی Huawei Nova 4 در بالا و گوشه سمت چپ نمایشگر قرار گرفته که انتخاب این قسمت آگاهانه و در راستای طراحی گوشی بوده است. در زمینه نمایشگرهای بدون حاشیه، تفسیرهای مختلفی از زیبایی وجود دارد؛ اما گوشی هوشمند برای این‌که زیبا باشد، لازم نیست متقارن باشد. جامعه هدف Huawei Nova 4 هم گروهی است که با مد روز جلو می‌رود و برای تجربه فناوری‌های جدید نمی‌تواند صبر کند.

برای این‌که نمایشگر حفره‌داری هیجان‌انگیز به وجود بیاید، دوربین زیر نمایشگری کار گذاشته شده که فقط قسمتی از آن سوراخ شده است. علاوه بر حل مسئله کوچک‌سازی دوربین، این کار افزایش اتکاپذیری دوربین و دریافت نور کافی را تضمین می‌کند. همچنین با این کار فضای بیشتری در نمایشگر در اختیار کاربران قرار می گیرد و دوربین سلفی گوشی حالتی رازآلود می‌یابد.

 

ترکیب خلاقیت و مهارت برای کوچک‌سازی حفره نمایشگر

بزرگ‌ترین مانعی که در برابر توسعه دوربین زیر نمایشگر وجود دارد طراحی نیست، بلکه به نیازمندی‌های مرحله تولید مربوط می‌شود. برای پنهان کردن دوربین سلفی، این حفره روی نمایشگر باید تا جای ممکن کوچک باشد. در حال حاضر دو رویکرد برای طراحی دوربین‌های زیر نمایشگر وجود دارد: در روش اول یک سوراخ کامل روی نمایشگر ایجاد می‌شود که روشی مستقیم‌تر است، اما به سوراخی بزرگ‌تر منتهی می‌شود. در روش دوم یک حفره کور ایجاد می‌شود که در آن نمایشگر به اندازه‌ای مشخص سوراخ می‌شود و این سوراخ به طرف دیگر نمایشگر نمی‌رسد. در روش دوم، دوربین پشت این حفره کور جا می‌گیرد. حفره‌ای که می‌تواند کوچک‌تر از سوراخ‌های کامل باشد، اما در عین حال ایجاد آن دشوارتر است.

هوآوی در طراحی Huawei Nova 4 تلاش کرده بهترین محصول را تولید کند و بهترین تجربه کاربری را ارائه کند. هوآی به جای انتخاب مسیر ساده‌تر، سراغ استفاده از طراحی حفره کور رفته است. برای همین منظور، هوآوی ناچار بوده است در فرایند توسعه به چالش‌های متعددی غلبه کند:

 

۱. کوچک‌ترین دوربین سلفی ۲۵ مگاپیکسلی در صنعت گوشی‌سازی: هدف هوآوی این بوده است که بدون این‌که قابلیت‌ها و ویژگی‌های سطح بالا را کنار بگذارد، کوچک‌ترین ماژول دوربین گوشی جهان را بسازد. هوآوی با آزمایش‌های پی‌درپی این ماژول، به طراحی‌ای دست یافت که پیش از این ناممکن به نظر می‌رسید. لنز این ماژول فقط ۳.۰۵ میلیمتر قطر دارد و ۲۰ درصد کوچک‌تر از میانگین این صنعت است.

 

۲. راه‌حلی برای بهبود انتقال نور:  تفاوت بین حفره کور و حفره کامل در این است که صفحه‌نمایش کاملاً سوراخ شود یا نه. هوآوی با انتخاب حفره کور می‌بایست اطمینان می‌یافت که میزان نوری که از کم‌وبیش ۱۰ لایه مختلف نمایشگر می‌گذرد، با نوری که از حفره کامل عبور می‌کند برابر باشد. لایه‌های مختلف نمایشگر مقداری از این نور را جذب و مقداری را هم منعکس می‌کنند و در نتیجه عکس نهایی تار می‌شود. بنابراین بسیار با اهمیت بود که هوآوی بر این مشکل غلبه کند. هوآوی برای این منظور دوربینی را طراحی کرد که فقط ۰.۲ میلیمتر با نمایشگر Huawei Nova 4 فاصله دارد. هوآوی فناوری‌های نوآورانه دیگری را هم به کار گرفت تا کیفیت نور عبوری از این حفره را به حداکثر برساند.

۳. طراحی منحصربه‌فرد: طراحی قاب نمایشگر باعث می‌شود Huawei Nova 4 در برابر ضربه‌های ناگهانی مقاومت بیشتری داشته باشد. از آن‌جا که سوراخ نمایشگر در گوشه دستگاه قرار گرفته، در برابر ضربه‌های ناگهانی آسیب‌پذیر است. برای محافظت از این حفره و دوربین گوشی، در Huawei Nova 4 از نوعی قاب حائل استفاده شده است. این طراحی فایده‌های دیگری هم دارد، از قبیل مقاومت بیشتر دستگاه در برابر گردوغبار. طبق نتایج آزمایش‌های داخلی هوآوی، این قاب حائل توانسته است سطح مقاومت نمایشگر Huawei Nova 4 را به میزان مقاومت پنل‌های بدون حفره ارتقا بدهد.

 

حاشیه کوچک، فناوری بزرگ

هوآوی برای این‌که بریدگی بالای نمایشگر را حذف کند، می‌بایست همه اجزای پشت این بریدگی را به جای دیگری از گوشی منتقل می‌کرد. مهندسان این شرکت برای این‌که نسبت بدنه به نمایشگر را به حداکثر برسانند، فناوری مخصوصی برای Huawei Nova 4 توسعه دادند و حسگر مجاورتی (proximity sensor) به لبه بالایی گوشی منتقل شد. افزون بر این، هوآوی از یک حسگر مجاورتی پیشرفته استفاده می‌کند که امواج را به صورت عمودی ارسال می‌کند. این فناوری در کنار شکاف اسپیکر و طراحی‌های پیشرفته دیگر باعث شده است حاشیه نمایشگر در این گوشی به حداقل ممکن برسد.

 

حسگر مجاورتی با امواج عمودی

معمولاً حسگر مجاورتی در بالای صفحه جلویی گوشی (بالای نمایشگر) نصب می‌شود. هوآوی بر مبنای یکی از آخرین پتنت‌هایی که ثبت کرده، تصمیم گرفته که حسگر مجاورتی را به لبه بالایی گوشی منتقل کند. طراحی جدید هوآوی به این حسگر اجازه می‌دهد که بتواند شخص یا شیء نزدیک به گوشی را با دقت بیشتری تشخیص بدهد. به بیان ساده‌تر، دیگر نیاز نیست که هنگام گفت‌وگوی تلفنی، این حسگر کاملاً پوشانده شود تا نمایشگر خاموش شود.

 

هوآوی برای این‌که نسبت نمایشگر به بدنه را افزایش دهد، اندازه اسپیکر گوشی را کوچک‌تر کرده است. همچنین این اسپیکر برای این‌که کیفیت صدای بهتری ارائه کند، کمی نازک‌تر شده و طول آن مقداری افزایش یافته است.

همچنین در گوشی هوشمند Huawei Nova 4 چراغ باتری در داخل اسپیکر کار گذاشته شده تا یک طراحی مینیمالیستی حاصل شود و در عین حال سطح کارآیی محفوظ بماند.

 

رنگ‌های جدید و شفاف

رنگ‌های Huawei Nova 4 به اندازه نورهای رنگارنگ در شب، لامپ‌های نئون بنفش در خیابان و باران‌های چشم‌نواز شهابی، جذاب و خیره‌کننده است. هوآوی با الهام‌گیری از حال‌وهوای شب، نوعی «رمز و راز شهری» را به طراحی Huawei Nova 4 افزوده تا ارتباطی مجازی بین نور و سایه و فضا و انسان و گوشی هوشمند برقرار کند. در یک شب زیبا و طولانی، Huawei Nova 4 مانند بخشی از طبیعت به نظر می‌رسد و با آسمان شب ادغام می‌شود. گوشی Huawei Nova 4 هوآوی رنگ و فناوری را ترکیب کرده و افسون و جاذبه لامپ‌های نئون خیابان در شب و حال‌وهوای نیمه‌شب‌های آرام را دارد.

این سری از گوشی‌های هوشمند هوآوی در دو رنگ عرضه می‌شود؛ رنگ Crush Blue که حاکی از افسون و راز و رمز است و Bright Black که نمادی است از جسمی آرام و آتشی در درون.

 

با وجود تمهیدات فنی که در طراحی این گوشی به کار گرفته شده است و همچنین رنگ‌های زیبای آن، می‌توان این گوشی را یکی از بهترین گزینه ها برای علاقمندان به پیروی از مد روز دانست.اخبار مرتبط

ایسوس ذنفون لایو L2 از راه رسید

شرکت نام آشنای ایسوس ساعاتی پیش محصول جدید خود را با نام ذنفون لایو L2 که جزو گوشی های هوشمند اقتصادی را رده پایین محسوب می شود را معرفی کرد. این گوشی جدید که به عنوان جایگزینی برای ذنفون لایو L1 طراحی تولید شده با تغییرات کمی نسبت به قبلی خودش روانه بازار می شود.

31 فروردین 1398  
نوبیا Red Magic 3 در تاریخ 28 آوریل معرفی می شود

نوبیا یکی از برندهای جدید کشور چین است که در سال های اخیر با تکیه بر سیستم عامل اندروید اقدام به معرفی کردن گوشی های تولیدی خود کرده است. حالا امروز در خبرها شاهد این موضوع هستیم که نوبیا گوشی هوشمند جدیدش را قصد دارد با نام قرمز شگفت انگیز 3 یا Red Magic 3 در تاریخ 8 اردیبهشت 98 به بازار عرضه کند. ...

31 فروردین 1398  
تصویر لو رفته از آنر 20 پرو، دوربین چهارگان این گوشی را نشان می ‌دهد

این روزها بیش از هر زمانی شاهد انتشار شایعات و شنیده های مربوط به پرچمدار جدید آنر هستیم که به احتمال زیاد در دو مدل آنر 20 و آنر 20 پرو روانه بازار خواهد شد.

30 فروردین 1398  
قیمت آنر 20 لایت لو رفت

آنر یکی از زیر مجموعه های شرکت هواوی است که به خوبی شرکت مادر، تواسنته است که گوشی های هوشمند مخصوص خودش را طراحی و به بازار عرضه کند. ساعاتی پیش قیمت نسخه لایت از آنر 20 توانست که به اینترنت راه پیدا کند.

29 فروردین 1398  
سامسونگ گلکسی A2 Core با قیمتی اقتصادی و اندروید 9 معرفی شد

شرکت کره ای سامسونگ پس از معرفی کردن چند مدل از گوشی های میان رده جدیداش، ساعاتی پیش از یک مدل گوشی اقتصادی با نام گلکسی A2 Core نیز رونمایی کرد که به اندروید 9 نسخه گو مجهز گردیده است.

28 فروردین 1398  
پرچمدار جدید شیائومی ردمی به پردازنده اسنپ دراگون 855 مجهز خواهد شد

ورود به سال جدید و انتظارها برای ارائه گوشی های تازه توسط شرکت های مختلف افزایش می باشد. شیائومی در سال های اخیر با طراحی و ساخت گوشی های هوشمند با قیمتی جذاب نیز توانسته است که جایگاهی را برای خودش در بازار دست و پا کند.

28 فروردین 1398  
بروزرسانی اندروید 9 پای برای سامسونگ گلکسی جی 6 منتشر شد

سامسونگ گلکسی جی 6 یکی از گوشی های اقتصادی است که حدود یک ماه پیش با اندروید 8.0 اوریو به همراه نسخه پلاس این مدل با نام J6 Plus به بازار عرضه شد.

28 فروردین 1398  
آنر 8A پرو با تراشه مدیاتک Helio P35 و صفحه‌ نمایش کم‌ حاشیه معرفی شد

آنر که اخیرا با معرفی آنر 20 پرو توجهات را به خودش جلب کرده بود، امروز نیز تصمیم به معرفی کردن آنر 8A پرو گرفته است. این درحالی است که در سال گذشته این شرکت 8A Play را روانه بازار ساخت.

24 فروردین 1398  
آنر 20 پرو با سنسور دوربین IMX600

پس از عملکرد موفق و مثبت آنر ویو 20 در میان کاربران، آنر تصمیم گرفته است که یک مدل دیگر از این گوشی را تولید کند. این گوشی جدید که آنر 20 پرو نام گذاری شده است دارای سنسور دوربین IMX600 تولید شده توسط شرکت سونی می باشد.

20 فروردین 1398  
برترین گوشی های هوشمند 2019 با پشتیبانی شبکه 5G

شرکت های مختلفی در صنعت گوشی هوشمند حضور دارند. برندهایی که هر یک در نوع خود برجسته و قابل توجه هستند که می توانند نظر مخاطب خود را جلب سازند.

27 اسفند 1397  
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.